Probleme extragere molar.

19-06-2019
Noire
Nu este medic/terapeut
Noire
Buna ziua. Acum 3 zile (luni) mi-a fost scoasa maseaua "de minte", prin extractie simpla, fara operatie, fara cusut. In aceste zile am avut dureri mari, iar seara abia am putut dormi de durere. Acum am luat 2 tador si abia daca isi fac efectul, voi lua a3a tableta in curand, sa pot dormi cat se cat. Intrebarea este: e normal sa doara chiar asa de tare? Cate zile e normal sa doara? Nu am umblat acolo, am mancat pe partea fara extractie, numai ca atunci cand am scos tifonul a iesit destul de mult sange. Vreau sa o sun pe dna dentist dar nu vreau sa sun ca o disperata ce o suna la fiecare durere. E prima extractie dentara pt mine, la 24 de ani si nu stiu cat de normale sunt durerile. Va multumesc mult!
1 comentarii
0
20-06-2019, ora 07:56
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna dimineata,
Mergeti la medic pentru un control, nu e normal sa aveti dureri atat de mari.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce doare locul extracției?
  •