Probleme la înghițire, senzație de pielita in gât

14-07-2022
Georgiana Mirea
Nu este medic/terapeut
Georgiana Mirea
Buna seara, am.si eu o problemă apărută acum cateva zile si anume am dificultăți la înghițire, senzatia ca imi ramane mâncarea pe gât, saliva este groasă, lipicioasa., o senzație de nod in gat si stomac Va rog un sfat, imi este frica sa nu ma inec cu mancarea. Va mulțumesc!O seara frumoasa.
5 comentarii
1
14-07-2022, ora 19:20
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. Ca sa nu te inneci.. Mâncarea trebuie sa fie Calda. Moale di Uleioasa. Sa lunece pe gat
2. Interzis.. Orice. Mâncare acra. Acida. Oțet. Lamai. Acidulate. Usturoi
3. Saliva este groasa fiindcă nu te hidratezi corect cu apa di ceaiuri
4. Durerea din gat și iritația din gat. Este ca rezultat a unei Gastrite cu reflyx
Se tratează la Gastroligie
0
14-07-2022, ora 19:34
Georgiana Mirea
Nu este medic/terapeut
Georgiana Mirea
Mulțumesc domunule doctor pt răspuns, tin sa precizez ca pe limba am si un depozit alb, doamna doctora de familie mi a spus că este Candida si ca tratament mi a dat sa fac badijonaj bucal cu glicerina si nistatina dar nu vad o ameliorare. Ce anume a-si putea face pt a rezolva problema?Va mulțumesc din suflet pt timpul acordat. Si astept răspunsul dvs.
0
14-07-2022, ora 21:04
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Limba.. Este Oglinda tractului digestiv. Asa arata și intestinele tale.. Cum arata lumba
Se schimba radical stilul alimentar cum am mai scris pe forum. Sau ma contactezi în privat să-ți expluc
Consult gastrologie. Test helicobacter și endoscopie pentru a exclude o hernie hiatala
0
14-07-2022, ora 21:51
Georgiana Mirea
Nu este medic/terapeut
Georgiana Mirea
Va mulțumesc domnule doctor pt raspunsuri, cum a-si putea sa va contactez în privat?
0
14-07-2022, ora 22:15
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Dai clic pe numele meu
Se deschid datele cabinetlui
Hotmail. Whatsapp..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.