Ceva in gat, nu pot inghiti bine

08-07-2016
Ion Alexandru Farcas
Nu este medic/terapeut
Ion Alexandru Farcas
Tot simt ca am ceva in gat si nu prea pot inghiti bine, simt ca se duce greu(mancare), daca beau dupa apa parca simt cum aluneca.Prin martie anul acesta am inghitit un os de peste, se poate sa fie inca acolo dupa atata timp?Am fost la 2 medici ORL nici unul nu l-a gasit(m-am gandit ca e foarte mic si s-a infipt putin mai jos), unul a spus ca v-a putrezi altul a spus ca va face puroi si va iesi singur, de atunci am senzatia asta ca am ceva in gat.Mentionez ca nu ma moare, nu am probleme cu respiratia, pot sa mananc, doar ca il simt ca e acolo si intr-un fel e deranjant adica e acolo si se simte(nu se simte tare sa nu deranjeze) dar se nu poate dezlipi(am o senzatie de asta).Mentionez ca atunci cand folosesc apa de gura(care contine alcool) chiar daca parca lichidul nu ajunge in zona aia dupa il simt mai clar.De asemenea dupa ce mananc ceva parca il simt mai mult(e posibil sa se adune mancare pe el sau ceva de genul?Ce e de facut?
3 comentarii
0
08-07-2016, ora 20:17
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 tranzit baritat esofagian..sa se vada starea esofagului si daa nu este cumva si un reflux gastro-esofagian.. care poate sa irite si sa intretina senzatii neplacute in gat
2 folseste pebntru faringe Sprey deznflan gat..de 4-5 ori pe zi
si tablete de Valeriana de 2-3 ori pe zi de baut
0
08-07-2016, ora 22:12
Ion Alexandru Farcas
Nu este medic/terapeut
Ion Alexandru Farcas
Osul de peste mai poate fi acolo?
0
11-07-2016, ora 21:20
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
nu
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.