Probleme renale

13-05-2010
theone
Nu este medic/terapeut
theone
Buna ziua! Am 18 ani si de cateva zile am dureri in zona rinichiului drept, a ficatului, niste intepaturi in fosa iliaca dreapta(am fost operat de apendicita si hernie), dar si un "disconfort" al testicolului drept.In trecut am avut pietre la rinichi, am urmat un tratament injectabil, iar ieri mi-am facut o analiza a urinei deoarece avea o culoare maronie, iar urinarea era destul de frecventa.Doctorita mi-a zis ca am nisip la rinichi, ca orice om.Ma doare si capul, sunt ametit, am si putina febra?Ce credeti ca ar putea fi?Multumesc
4 comentarii
0
15-05-2010, ora 19:42
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu orice om are nisip la rinichi.e posibil sa ai o infectie urinara.o reteta nu ai primit ?
0
15-05-2010, ora 19:47
theone
Nu este medic/terapeut
theone
Am fost ieri la ecograf, si mi-a zis ca am o infectie la rinichi!Am primit o reteta:Zanocin, No-Spa si Rowatinex!Oare o sa mi treaca?Cat timp ar trebui sa urmez tratamentul?
0
15-05-2010, ora 20:30
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
O sa-ti treaca.tratamentul se face 7 sau 10 zile.
0
17-05-2010, ora 01:05
Rica Venturiano
Nu este medic/terapeut
Rica Venturiano
UIte-te cu atentie pe prospectul la Rowatinexul ala si ai sa vezi ca are compozitia practic identica cu:

URICLAR - diferenta consta in metilparaben, propilparaben (antibacteriene sintetice), daca pana acu ii dadeai doar pe piele, cu Uriclar ajung direct in sange. Pun mari probleme prostatei, daca nu o menajezi de acum incolo, creste riscul de cancer.

ROWATINEX - are in plus galben portocaliu, o chimicala care pune mari probleme stomacului si este cancerigen

URINEX - formula "curata", identica in rest cu primele, dar nu mai are compusi de sinteza.

De ce ar lua cineva pe primele doua?
Ook, trebuie si un antibacterian daca iei URINEX -
In fiecare zi
2 ceai ghimpe + fenicul + 1-2 cps de Urinal in timpul mesei(daca nu ai gastrita sau ulcer). Masa nu trebuie sa fie acida, Urinalul scade phul gastric.

-
Foarte recomandat topicul asta

http://forum.romedic.ro/prod/dureri_puternice_de_rinichi_042172.html
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Obiceiuri nocive pentru rinichi și cum îți poți proteja rinichii
  • Verificarea rinichilor - analize, teste și investigații (explicare rezultate rinichi)
  •