Prostatita cronica bacteriana

28-05-2020
Romsoc
Nu este medic/terapeut
Romsoc
Bună ziua.
In urma cu aproximativ 5 ani de zile am observat în lichidul seminal mai multe corpuri gelatinoase de mici dimensiuni fapt pentru care m-am dus la un urolog sa vad despre ce anume este vorba.
Am fost întrebat despre simptomele pe care le am în momentul urinari și nu numai însă pe vremea aceea nu simțeam nimic.
Urologul mi-a spus ca nu știe despre ce este vorba fapt pt care toată treaba a rămas asa.
Odată cu trecerea timpului acele corpuri gelatinoase au început sa se înmulțească și sa se mărească luând forma uretrei la ejacularea spermei.
De atunci am continuat sa merg la mai mulți urologie și am făcut mai multe investigații medicale de laborator în urma cărora a fost descoperita în lichidul prostatic bacterie e-coli ( Escherichia coli) fapt pt care am fost diagnosticat cu prostatita cronica.
Am urmat mai multe tratamente cu antibiotice respectiv zanocin 10 zile după care la un interval de 5 luni din cauza simptomelor am făcut încă un tratament cu antibiotic de 20 de zile după care la un interval de câteva luni am făcut un tratament cu Ciprinol de 250 g de 6 săptămâni iar acum de 5 luni simptomele au revenit și sunt din ce în ce mai urate.
Sunt epuizat psihic și nu mai știu ce sa fac și la ce metoda sa apelez pentru a ma vindeca de aceasta prostatita.
Daca a reușit cineva sa găsească o metoda as fi foarte recunoscător dacă m-ar ajuta și pe mine.
Multă sănătate va doresc!!!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.