Prozac luat de 1 luna

28-12-2017
Vernus
Nu este medic/terapeut
Vernus
In mod normal daca dupa o luna nu ma simt mai bine cu antidepresivul Prozac luat pentru TOC, e cazul sa mi-l schimbe cu altceva sau sa mai stau inca o luna cu el sa se mai vada posibilele efecte ?Stiu ca fiecare medic decide asta dar vreau sa va intreb cum ar fi indicat sa se procedeze cel mai bine.Dupa cat timp
ar trebui sa apara primele efecte ale antidepresivului Prozac?Stie cineva?Multumesc anticipat
1 comentarii
0
30-12-2017, ora 19:17
Marcus Aurelius
Nu este medic/terapeut
Marcus Aurelius
Pai cam in 2 saptamani cica ar trebui sa isi faca antidepresivele efectul. Asa mi-a zis mie doctora cand am avut depresie le tot schimbam ca nu imi trecea cu nimic (depresia mea nu era dereglare chimica, era doar de ganduri). Dar in cazul tau, daca zici ca tu iei pt TOC, nustiu ce sa zic...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul