Psihiatria e toxica.Psihiatria ucide.Psihiatria fura viața normală

17-01-2023
Verno
Nu este medic/terapeut
Verno
Citiți despre dr.psihiatru Peter Breggin și cărțile lui anti medicamente psihiatrice printre care și psihiatria toxica dar și multe altele despre cat de rău fac creierului, organismului și calității vieții aceste medicamente psihiatrice.Si până la urmă toți o simțim pe pielea noastră, mai ales la antipsihotice, eu din copilul vesel, cu chef de viață si dispoziție normala am ajuns fara chef de viață, fara nicio dispoziție și fără prea multe emoții pozitive și asta datorită medicamentelor gen Risperidona, paliperidona, olanzapina, leponex, abilify, haloperidol și quetiapina.Iti fura emoțiile, toată dispoziția și starea de bine si normalitate aceste medicamente și doctorii se fac părtași și vinovați că prescriu astfel de medicamente in doza mare.Pe mine injecția cu Rispolept mi-a furat toată viața din 2016 până în 2023 acum iar celelalte luate înainte de 2016 m-au sedat cumplit și mi-au distrus creierul iremediabil de nu mai pot renunța la ele, plus că rispoleptul îmi provoacă un declin cognitiv chiar daca probabil împreună cu boala de care se face vinovat dr.doctor al meu pe numele lui S.F.I și asistenta lui încrezută N.N.A că mi-a scăzut toată calitatea vieții și e părtaș efectiv la declinul meu cognitiv iar când ii zici sa te ajute sa îți de-a ceva de concentrare zice că nu te ajuta nimic sau te agita iar eu având și toc și în perioada asta agravandu-se a zis că nu poate mari fevarinul mai mult de 100 deși doza maxima e de 300 mg prinzandu-l cu minciuna pe fata și el probabil știind că medicamentul de elecție în toc este antidepresivul in principal chiar daca eu am și schizo.Medicii psihiatrii unii dintre ei dar cam devenind majoritari nici măcar să își asume responsabilitatea nu pot, deci mie daca îmi este rău îmi zice direct internare căci asta e in opinia idiotului singura soluție, la el nu exista schimbări de doze, de medicamente decât cu mare greutate și asta din frica și precauție prea exagerată.Fostul meu doctor era aur pe lângă S.F.I asta și asistenta N.N.A că dacă mă enervez ii fac le fac o reclamă negativă de nu se mai vede, e cel mai slab și prost doctor din câți am avut eu dar să revin la subiectul principal, merita sa aruncați un ochi pe cărțile Dr Peter Breggin căci vorbește clar de ce medicamentele psihiatrice și psihiatria e toxica și uneori chiar ucide și de ce ar trebui modernizată toată psihiatria din prezent de la un capăt la altul.Respect doctorului Breggin și mișcării anti psihiatrie mondiale.S-a dus vremea internărilor la cheie, a antipsihoticelor, terapiei cu electroșocuri care toate trei trebuie așezate langa odioasă lobotomie ce se făcea în anii 50 așa cum a spus acest Dr american.Si că sa nu fiu nedrept trebuie sa spun că medicamentele psihiatrice ajuta doar in crize majore și ameliorează (dar cam nesatisfăcător)unele simptome psihice însă de vindecat rețineți de la mine și chestia asta e un ADEVAR PUR:Psihiatria nu a vindecat niciodată nimic, doar a ținut sub control, a ameliorat nesatisfăcător și a ținut sub un anumit control simptomele supărătoare provocând in schimb reacții adverse, lipsa de chef de viață, de dispoziție, agitație și dependenta, trebuie sa știți iarăși că medicamentele psihiatrice toate dar toate dau DEPENDENTA căci și antidepresivul daca îl întrerupi brusc da simptome de sevraj ce sa mai spun de antipsihoticele și benzodiazepine care sunt otrava curata.In concluzie psihiatria scade calitatea vieții în loc să o ridice cu medicamentele sale, e toxica și uneori poate UCIDE sau mai bine zis FURA viață normală care tot o moarte este dar mai lenta și chinuitoare..
Eu nu o sa mai activez pe forumul asta cel mai probabil, nu mai vreau sa aud de psihiatrie, medicamente și medici psihiatrici, trebuie sa fac in continuare injecția că nu am ce face dar o sa incerc sa mă vindec de schizo și toc cu ajutorul cartilor, meditației, sportului etc că astea chiar vindeca sau ameliorează macar substanțial nu că drogurile psihiatrice și psihiatria toxica și să îi fie rușine doamnei psiholog Cristina Stoian de aici de pe forum pentru că a zis odată că meditația nu poate ajuta pe cei cu schizofrenie, am citit în zeci de alte surse științifice că meditația ajuta in orice fel de boala psihica daca e făcută corect și are mari beneficii ptr creier, starea de bine și vindecarea creierului o zic atâția doctori americani, Dr Daniel Amen, Dr.Joe Dispensa, Dr.Dawson Church etc.Va rog doamna Cristina Stoian nu mai dezinformați oamenii.Psihiatria mie mi-a scăzut total calitatea vieții și mi+au dat un declin cognitiv din care nu știu vreodată dacă am sa mai ies și ptr asta mulțumesc Dr.S.F.I și întregii psihiatrii de rahat românești
Când eram copil m-am dus la centre de renume de la Obregia, la dr.doctor Dobrescu Iuliana ptr toc-ul suferitor și nu am rezolvat absolut nimic, am schimbat tratamente, am vorbit aiurea și fără de folos cu rezidenții de acolo, al făcut terapie inutilă cu un psihopedagog și m-am întors într-un final după 2 ani de drumuri provincie București cu același tratament dat în provincie.
Daca atât poate psihiatria, o sa incerc sa mă ajute singur însă știu că îl am pe Dumnezeu de partea mea și asta e tot ce contează, el îmi știe suferințele și îmi vede disperarea, frustrarea și supărarea profund justificate făcute de psihiatri și psihiatria.Eu nu mai aștept nimic de la psihiatrie și psihiatri luna asta m-am lămurit de ea și de ei, incerc sa mă ajut singur luând și otrava aia de injecție ca sa nu dau in sevraj daca o întrerup și sper sa găsesc vindecarea sau ameliorarea substanțială iar dacă nu asta e viața, poate trebuie sa trec prin suferință că sa am parte de lumina dincolo, poate asta mi-e destinul trist sau poate chiar am avut ghinionul sa am contact cu România, psihiatria românească, medici incompetenți și un sistem sanitar de cacao de la un capăt la altul.
Psihiatria e toxica.Asta e un adevăr.Trebuie sa se reformeze din temelii dar aici se opune big pharma cu mari interese financiare și în a își vinde produsele care fac bine pe o parte dar te distrug tare pe alta parte
Speranța moare ultima însă.Si pentru mine și pentru sistemul sanitar si ptr tara asta coruptă și subdezvoltată și sărăcită voit.Speranta chiar moare ultima.
4 comentarii
3
17-01-2023, ora 03:34
360
Nu este medic/terapeut
360
m-am convins si eu de psihiatrii. am studiat putin terenul, iar ca un protest din partea mea impotriva psihiatrilor (la general), nu mai merg la ei lunar, ci la 6 luni. atat cat sa imi scot scrisoare medicala cu care sa merg la dr de familie sa imi prescrie el medicamentele. in felul asta nu mai primeste bani psihiatra mea (ca sa imi prescrie reteta). deci, cum am zis, o forma de protest. mega afacere... 150-200 lei pt 10 min de scris o reteta..mama lor. chiar daca e platita de sistemul public de sanatate, pur si simplu nu-si merita nici ea, nici vreun dr la care am fost pana acum aceasta suma de bani
2
17-01-2023, ora 20:07
murariuu
Nu este medic/terapeut
murariuu
Distrug vietile oamenilor m-am stabilizat cu medicul de famile nu psihiatru si il reduc cum doresc eu nu cum vrea psihiatru am trecut pe diazepam.
I-am printat cartea profesoarea Heather ASHTON cand a vazut-o nu ia venit sa creda ce fac benzourile si sevreduc cu 5% pe luna a zis ca nu a invatat asa ceva la medicina.
Binenteles ca am fost prima data la psihiatra se cred dumnezei pe pamant a refuzat sa se uite la ea a insistat sa imi mareasca doza sau sa nu mai i-au deloc ca imi trecevin 2 saptamani dupa ce ies din sistem nu fac pharmacologie de loc.
Ei creaza the chemical inbalance drogurile nu sunt medicamente nici antidepresivele sa nu mai vorbesc de antipsihotice.
Vermus eu nu cred ca ai schizo sau bipolar nici Clara cu o dieta decenta toate bolile trec in remisie.
Pe youtube sunt mii devoamneni bipolari si schzo care traiesc fara otravuri as pune link da nu am voie.
1
17-01-2023, ora 20:30
Arnold7
Nu este medic/terapeut
Arnold7
Murariuu a fost perfect ca te-a trecut medicul de fam pe diazepam. Din cate stiu diazepamul e cel mai bun pt sevraje, cum ar fi cel alcoolic sau, in cazul tau la benzodiazepine. Ai rabdare, ca o sa scapi si de diazepam chiar daca-i tot o benzodiazepina. Nu esti cel care ziceai ca meritam sa fim la "beci, begi" pe alt topic noi astia schizo si bipolari? :)) Uite ca nu suntem cum iti imaginezi tu, unii dintre noi, cu aceste afectiuni ;-)

Pace. Bafta la reducerea diazepamului (si rabdare) !
2
17-01-2023, ora 20:52
murariuu
Nu este medic/terapeut
murariuu
Imi cer scuze pentru acel comentariu dar acele afectiuni se pot trata si fara otravuriMultumesc pentru incurajare nimeni nu merita la beci;))
Peter Breggin si tot mai multi psihiatri incep sa scoata sistemul corupt de BIG PHARMA va recomand cu placere documentarul medicating normal e 6 dollary sau free pe netflix
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul