puncte negre pe un deget de la picior

31-03-2010
dia80
Nu este medic/terapeut
dia80
buna. am o mare nedumerire nu stiu ce se intampla cu un deget de la piciorul stang. am niste puncte negre si niste vase de sange pronuntate am fost la medic si mi sa facut o radiografie si au spus ca nu am nimic. Insist sa mentionez ca aceasta problema o am de cand eram foarte mica. nu mai stiu ce sa fac, ma doare se umfla si este foarte deranjant. Va rog daca poate cineva sa ma ajute sa imi explice ce as putea avea. va multumesc
4 comentarii
0
31-03-2010, ora 00:24
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna seara!
Nu prea inteleg problema D-voastra: nu ne-ati precizat varsta, greutatea, profesia, antecedente traumatice, metabolice (diabet), profesionale, cardiace, hepatice, renale, dermatologice, hematologice etc etc etc.
Poate fi vorba despre diabet, guta, afectiuni vasculare etc.
Incercati o vizita la dermatolog sau la chirurgul vascular.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior
0
31-03-2010, ora 00:50
dia80
Nu este medic/terapeut
dia80
Am 30 ani 50 KG.croitoreasa, nu stiu de o afectiune cronica ma deranjaja primavara inima am ceva aritmii dar nu tot timpul, mai precizez ca am probleme si la degetele de la maini cele mici sau stram bat si au facut un mont dureros, de fapt la mana dreapta nu mai pot sa tin drepte degetele ca ma dor foarte rau. Mi-au cazut si unghile de la maini dar au crescut la loc dar cu denivelari, iar la degetul de care v-am, povestit de la picior unghia este foarte groasa si se mai invineteste atunci cand am durere mare diabet nu cred sa am atunci cand am facut analizele nu aveam, mai am cateodata dureri la nivelul incheieturilor dar nu am dat asa mare atentie . Va multumesc pentru atentia acordata .
0
31-03-2010, ora 12:08
d3nisa23
Nu este medic/terapeut
d3nisa23
buna...as vrea sa stiu cam cat costa acum scoaterea unei alunite?
0
03-04-2010, ora 12:52
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Pentru alunite (nevi pigmentari) trebuie sa va adresati dermatologului.
Cu deosebita stima,
Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum scapi de punctele negre
  •