Puroi dupa extractie de masea

29-12-2013
lavinia anca
Nu este medic/terapeut
lavinia anca
Buna ziua! Sotul a suferit acum 10 zile o extractie de masea! In urma acestei extractii, a ramas cu dureri groaznice de cap si a inceput sa-i vina puroi atat pe nas, gura cat si in locul unde a fost maseaua! L-am sunat pe stomatolog dupa cateva zile, dar este de negasit!
A mers la medicul de familie care a ridicat neputincios din umeri, dar, totusi i-a prescris Eficef 200 mg (1 caps la 12 ore).Dupa 5 buc de Eficef au inceput durerile mai groaznice de cap si puroiul este tot mai intens!

Am mers la farmacie, iar farmacista mi-a zis, sa-i intrerup Eficeful de 200 mg si sa-i cumpar Amoksiklav de 1000 mg si sa-i dau 1 tab la 12 ore.
Ce este de facut?
Sfatul cui sa-l ascult? Sa-i intrerup Eficef-ul si sa-i cumpar Amoksiklav de 1000 mg?
Astept raspuns urgent!
Va multumesc! Cu respect, Lavinia
4 comentarii
0
29-12-2013, ora 16:00
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Buna ziua ! Trebuie sa-l duceti de urgenta pe sotul dumneavoastra la chirurgie maxilo-faciala. Trebuie sa fie evaluat acolo si se va decide ce e de facut. Va rog nu amanati. Astept vesti de la dumneavoastra. Cu stima si respect :
dr Petre Muresan
0
29-12-2013, ora 22:51
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
ANCA daca esti din bucuresti iti dau un numar de telefon de la un cabinet stomatologic unde miam facut eu dantura si am fost foarte multumit si de lucrare si de preturi.
DACA te intereseaza zimi.
0
30-12-2013, ora 09:43
lavinia anca
Nu este medic/terapeut
lavinia anca
Buna ziua! Va multumesc, D-nule Doctor, v-am urmat sfatul ! Acum este cu tratament: Augmentin, Ibuprofen, Tador, Inhalatii timp de 10 zile cu apa cu sare si menta, Bixtonim picaturi!
La spital i-au facut o taietura destul de urata, dar sa speram ca trece!
Va multumesc! Cu respect, Lavinia ( din Arad)
0
30-12-2013, ora 09:47
lavinia anca
Nu este medic/terapeut
lavinia anca
Buna ziua! Va multumesc, D-nule Marton pentru amabilitate! Din pacate, sunt din Arad! E totul ok acum! L-au curatat la spital si este mai bine! A primit tratament :Augmentin, Ibuprofen, Bixtonim si inhalatii timp de 10 zile, Tador!
Va multumesc!
Cu respect, Lavinia
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Modalități de conservare a crestei alveolare în urma extracției dentare
  •