Puroi in gingie urgent

10-02-2018
Daniella1990
Nu este medic/terapeut
Daniella1990
Am fost la medic cică am puroi in gingie și mi-a prescris antibiotice problema este ca a Zis ca dacă nu dispare durerea sa merg pentru a scoate puroiul, durerea a dispărut însă cred ca exista încă puroiul ăla
Eu trebuie sa plec in Italia maine si Nu știu cum sa procedez. oare a trecut cu antibiotice sau sa merg sa scoată? Și in România cât costa incizia și drenajul abcesului dentar? Mersi mult
1 comentarii
0
12-02-2018, ora 12:55
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Buna ziua,
raspunsul meu intarziat nu stiu daca va mai este de folos insa sper sa va ajute macar informational.
Antibioticele nu rezolva problema giingiilor. Tratamentul local este cel mai important pentru a va putea vindeca locul.
Depinde foarte mult de cauza aparitiei acelui puroi si lucrat chiar la cauza si indepartata cumva.
O incizie a unui abces drenaj costa inrre 60 lei si 150 lei...cred ca depinde de locul in care mergeti sa fiti tratata.
Multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul