Puroi la masea

26-03-2019
StelianRus
Nu este medic/terapeut
StelianRus
Buna seara, la inceputul lunii ianuarie a inceput sa ma doara o masea care era foarte distrusa, am fost la un stomatolog si mi-a dat s a iau antibiotice, si sa revin peste 2 zile. Intre timp mi s-a umflat fata si mi-a dat trimitere sa mi se faca incizie deoarece aveam puroi. Totul bine, am fost la drenaj timp de cateva zile la rand, m-am dezumflat, si totul a fost ok pana cand m-am umflat din nou peste 2 saptamani. Am luat din nou antibiotice si m-am dezumflat. Au trecut cateva saptamani si am decis sa imi refac maseaua. Dupa multe vizite la dentist si multi bani dati, s-a ajuns la concluzia ca trebuie scoasa maseaua deoarece nu se mai poate repara.(in tot acest timp eu inca aveam puroi, chiar si dupa incizie si atatea antibiotice)Mi-am scos maseaua acum 5 zile, si inca simt puroiul langa maxilar, mai ales dupa efort fizic.. intrebarea mea este, ce as putea sa mai fac? Mi se pare ca is blestemat cu acest puroi si nu mai pot scapa nici cum de el..
Multumesc.
1 comentarii
0
27-03-2019, ora 07:43
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna dimineata,
Puteti face o radiografie de control dupa extractie pentru a vedea daca s-a indepartat toata infectia.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: