Puroi masea minte

14-04-2018
Ana495
Nu este medic/terapeut
Ana495
Buna ziua! In acest moment, imi ies doua masele de minte in partea de jos. Cea din dreapta este crescuta aproape complet, in timp ce cea din stanga abia a spart gingia si se vede doar un pic din ea. Ideea este ca de ceva timp, am observat ca daca apas pe gingia din jurul maselelor, iese puroi. Este normal asa ceva? Tin sa precizez ca nu ma doare absolut nimic.
M'am gandit ca poate s'a facut puroi din cauza faptului ca in anumite locuri din jurul maselelor, gingia s'a desprins si intra resturi alimentare in spatiul creat care ulterior formeaza puroi.
Va multumesc anticipat pentru raspuns!
3 comentarii
1
14-04-2018, ora 17:49
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna ziua,
Este corect ceea ce spuneti.
In aceasta perioada, pana erup complet este recomndata o igiena stricta in jurul molarilor de minte.
0
14-04-2018, ora 18:10
Ana495
Nu este medic/terapeut
Ana495
Multumesc! Credeti ca este necesar un consult la medicul stomatolog? Ma gandesc sa nu se infecteze maselele si sa degenereze situatia in ceva mai grav
0
14-04-2018, ora 19:51
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Puteti face o radiografie panoramica si sa mergeti la un consult de specialitate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul