raceala la ovare sau din cauza furungului?!

26-07-2008
mishulicka
Nu este medic/terapeut
mishulicka
Buna ziua...am si eu doua probleme...Acum cateva zile mi-a aparut pe fund un furung.Am fost la medic care mi-a prescris tratament cu Cuminol si Biotics. S-a adunat puroi in jurul furungului, dar e atat de mare incat ma doare tare si piciorul.Aseara, am observat ca mi s-a inflamat si ovarul stang.Sunt fosrte speriata deoarece e prima oara cand am probleme de genul acesta. Astazi(sambata) nu stam pe cine sa intreb ce se intampla, si am intrebat o farmacista care mi-a zis ca ovarul s-a inflamat din cauza infectiei de la furung.Eu ma tem sa nu fie alta cauza...Viata sexuala mi-am inceput-o acum2 ani si am acelasi prieten.Ma poate ajuta cineva cu vreun raspuns?E grav, sau e posibil cum mi-a zis doamna farmacista sa fie din cauza infectiei furungului?!Va multumesc anticipat.Pupici!
2 comentarii
0
27-07-2008, ora 00:00
mishulicka
Nu este medic/terapeut
mishulicka
multumesc mult:)
0
29-07-2008, ora 00:00
daniela_dada
Nu este medic/terapeut
daniela_dada
Cred k e vorba despre o infectie care ar fi putut exista la nivelul ap.genital si mai exact la ovarul stg.cu astfel d afectiuni nu te poti juca.unele dintre ele sunt destul d greu d speculat, despre furung nu stiu mare lucru dar o inflamatie a ovarului da d gandit.cel mai bn e mergi la ginecolog dak nu ai fost pana ac!succes
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Răceala la ovare
  •