racit de mult timp.
Salut, in urma cu vreo 3 saptamani a dat o raceala peste mine, mai intai a inceput cu tusa, tuseam cu expectoratii, dupa mi-a trecut, iar acuma imi curge nasu.Am luat nurofen pentru raceala si gripa, antibiotice dar tot nu mi-a trecut, inca imi mai curge nasul. Vrea sa va mai spun ca ma doare si un plaman in partea dreapta spate. Ce ar putea fi ? Sunt fumator, dar fumez putin 2-3 tigari pe zi.
1 comentarii
Cea mai buna varianta in cazul dumneavoastra ar fi sa mergeti la o consultatie si eventual o radiografie pulmonara.
Cu stima:
dr Petre Muresan
Cu stima:
dr Petre Muresan
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 7Dispnee in special la efort acum si in repaos
- 1Raceala si probleme de respiratie
- 1Nu scap de tuse
- 1Respiratie zgomotoasa dupa ce iau benzodiazepine
- 2Interpretare ct
- 0Interstitiu pulmonar accentuat infrahilar bilateral
- 1Intepaturi piept, raceala, bronsita
- 2Inspiratie scurta
- 0Durere toracica persistentă de mai bine de 1 lună și tuse
- 1Radiografie pulmonara