raguseala
Bun ziua, am un copil de 4 ani si de la un timp este ragusit, precizez ca inainte a fost racit dar ia trecut si tot are un pic raguseala.am fost la orl si are amigdale hipertrofiate si polipi dar nu sunt de operat.
2 comentarii
Puteti folosi pt efectul antiinflamator, Tantum verde-spray in pulverizare faringiana de 4-5 x/zi cu repaus alimentar 1 ora dupa folosire.Succes!
Eu am folosit pentru fetita mea de 5 ani, la recomandarea pediatrei, galbenus de ou frecat spuma cu o lingurita de zahar si homeogene 9. Atentie la ou, sa fie proaspat.
Pentru amigdale inflamate am folosit cu succes albastru de metil, o picatura intr-o lingurita cu zahar.
Pentru amigdale inflamate am folosit cu succes albastru de metil, o picatura intr-o lingurita cu zahar.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 165raguseala, fara alte simptome copil
- 5raguseala de 3 zile la un copil de 3 ani
- 75Are intr-adevar polipi?
- 20fetita de 4 luni, de aprox. o sapt. este ragusita
- 1va rog din suflet sa imi raspundeti!!! bebele meu e ragusit de 3 zile
- 2raguseala la bebelus
- 3Voce guturala ragusita - copil 2 ani
- 3raguseala la bebelus de o luna
- 3raguseala la bebelus
- 4răgușeală
- 2Bebelus ragusit
- 0Respirație răgușită la bebeluș
- 1Raguseala
- 1Raguseala si secretii bebe 2 luni
- 1Raguseala - reflux gastroesofagian
- 1Raguseala copil 7 ani
- 1Intrebare... a mancat o inghetata si acum are vocea putin ragusita
Mai multe informații despre: raguseala la copil
