Raspuns urgent - necesita sau nu o interventie plomba

12-03-2021
Anca140
Nu este medic/terapeut
Anca140
Buna ziua! In martie 2019 a inceput sa ma doara o maseluta, am fost la un control si s-a dovedit a avea o mica carie. Doamna doctor mi a curatat caria si mi a plombat maseluta. Recent am fost la un alt control stomatologic pentru o alta problema, iar domnul doctor a mentionat si ca acea maseluta, conform radiografiei, ar avea un spatiu/carie sub plomba pusa in 2019 si ar trebui intervenit asupra ei. Mentionez ca din 2019 si pana n prezent nu mi a creat probleme, nu m-a durut. Aceasta a fost doar o remarca a doctorului. Ce parere aveti? Este adevart ce spune dansul? Detin radiografia din martie 2019 precum si cea facuta saptamana aceasta, daca este nevoie pentru a trage o concluzie.
3 comentarii
0
12-03-2021, ora 14:09
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Buna ziua, este nevoie sa atasati radiografiile pentru un sfat.
0
12-03-2021, ora 16:14
Anca140
Nu este medic/terapeut
Anca140
Observ ca nu exista niciun buton de upload. Cum vi le pot trimite?
0
12-03-2021, ora 16:51
Anca140
Nu este medic/terapeut
Anca140
Este al 3 lea dinte de jos, de la coada spre centru, in partea stanga, cum va uitati la radiografie.

https://drive.google.com/file/d/1TZMhrHFD49IXJBZNkf8atfvXmYROTdk4/view -> februarie 2021
https://drive.google.com/file/d/1GAbsZHKO765fod8_5CAjlB9jLtocXV1A/view -> martie 2019

De asemenea, sa -mi spuenti, va rog, si daca ar fi o carie acolo sau doar un spatiu gol.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: