Reactie adversa la doxi sau BTS

29-07-2020
AE29
Nu este medic/terapeut
AE29
Salut! Acum 2 saptamani am inceput un tratament cu doxiciclina pentru acnee, la redomandarea dermatologului. Ulterior, pielea fetei a inceput sa se insanatoseasca rapid ( folosesc si creme ) insa de aproximativ 4-5 zile am observat ca pe capul penisului, in jurul uretrei, s a format ceva foarte asemanator cu acnea ( eruptii rosi, cosuri si puncte negre ). Nu mananca, nu dor, nu produc vreun miros, nu provoaca usturime la urinare, singurul deranjament este cel estetic. De mentionat ca dispar de la zi la zi si apar pe alta parte a penisului ( cele de pe partea stanga par sa se fi vindecat insa par a aparea cateva acum si pe partea dreapta. Contact sexual neprotejat am avut doar cu prietena, cu care sunt de ceva vreme impreuna si nu are / a avut niciodata vreo BTS.
Multumesc anticipat pentru raspuns.
1 comentarii
0
03-08-2020, ora 19:56
Dr. Albu Laura
Dermatovenerologie, Cluj-Napoca
Dr. Albu Laura
Mergeti sa va vada un dermatolog. Ce descrieti nu se incadreaza in eruptiile postmedicamentoase tipice ca si morfologie + localizare, dar fara un consult este imposibil de stabilit.
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
 
 
 
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.