Recomandare laborator de analize

09-03-2013
supradyn
Nu este medic/terapeut
supradyn
Buna seara,

am nevoie sa fac un set de analize (sange, bacteriologie/ parazitologie/..altele).
Ce laborator imi recomandati...si mai ales de care sa ma feresc

Multumesc
6 comentarii
0
09-03-2013, ora 19:32
Ionyssa
Nu este medic/terapeut
Ionyssa
Buna seara, evident ca v-as recomanda laboratorul unde lucrez eu :)))) Dar nu o voi face, daca se nimereste sa veniti acolo...va asteptam :)) Daca nu, succes concurentei, trebuie sa fim fair-play :)) Sanatatea dumneavoastra e cea mai importanta, nu conteaza unde le faceti, fiecare laborator acreditat eu zic ca este bun. Acreditarile se obtin extrem de greu, pe baza multor cerinte care trebuiesc indeplinite obligatoriu. Intrebati la cunostinte, prieteni, vecini unde au fost multumiti si mergeti acolo. De obicei, lumea merge la marile hyperclinici, eu tin sa va spun ca "brandul" nu tine intotdeauna loc si de corectitudine/atentie sporita/grija pentru pacient :)) Si eu m-am orientat dupa "brand" si am gresit:)) Mergeti pe recomandari concrete, de la cunostinte. Sunt cele mai veridice.
0
10-03-2013, ora 02:01
supradyn
Nu este medic/terapeut
supradyn
Nu mai merg dupa recomandarile cunostintelor pentru ca fara sa stiu am ajuns la..acupuncturist, homeopat...and so on.
Am nevoie de date concrete, de kituri pentru analize asa cum trebuie si nu mai merg pe recomandarile anumitor medici care au contracte cu diverse laboaratoare sau cabinete veterinare (cine a trecut prin lantul ce strabate Bucurestiul pana la Fundeni stie)
Daca nu mai este voie sa se faca recomandari pe site, my bad
0
10-03-2013, ora 02:42
Ionyssa
Nu este medic/terapeut
Ionyssa
Nu stiu daca ai voie sa zici pe site "laboratorul cutare", in regulamentul site-ului se specifica ceva vag...adica n-ai voie sa faci publicitate dar nu spun ceva concret. Va dati seama ca nu va da nimeni "date concrete" aici. Intrati pe internet, accesati pagina oficiala a unui laborator oricare ar fi el si va orientati. De regula, putini sunt cei care explica concret cum fac analizele, nici nu stiu cat de bine e sa le dai altora pe tava munca ta de-o viata punand pe internet, de-a fir a par, proceduri si materiale de lucru. Chestiunile astea raman interne si daca pacientul doreste informatii, le primeste garantat, la fata locului, de la personal specializat, incepand cu conditiile de recoltare si terminand cu rezultatele finale.
0
11-03-2013, ora 20:36
supradyn
Nu este medic/terapeut
supradyn
Buna seara,
si multumesc pentru raspuns. Nu ma refer la tehnici si procedee, cred ca m-am exprimat scurt si corect: as fi vrut o recomandare pentru 1-2 laboratoare serioase de analize in care sa am incredere (tinand cont de conditiile pentru anumite analize).
Concret, ce sa aleg intre Synevo si Medlife?
multumesc
0
12-03-2013, ora 00:06
armina
Nu este medic/terapeut
armina
Synevo
bazat pe multa experienta( nevoie) le-am incercat pe amandoua, fara nici o reclama.
0
07-02-2017, ora 10:50
AC2017
Nu este medic/terapeut
AC2017
Hello. Eu am fost recent la Romgermed in Plevnei sa imi fac un set complet de analize si a fost foarte ok. In plus, am avut si o reducere la analize. Pot sa va zic ca au un laborator intern si ca totul a decurs rapid si foarte ok. Recomand!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Un dispozitiv pentru prelevarea probelor de sânge fără ace
  • Un dispozitiv imprimat 3-D ce poate detecta rapid anemia
  • A fost dezvoltat un sistem cu micro-ace pentru a analiza concentrația medicamentelor din organism
  • Analize uzuale (și interpretarea lor pe scurt)
  • Cum și-ar evalua un medic sănătatea?
  • Un nou test de sânge are o predictibilitate mai mare a riscului de boli
  • Analize medicale foarte importante
  •