relatia cu mama...:((

20-06-2009
surpriza91
Nu este medic/terapeut
surpriza91
Buna ziua!
Sunt noua pe aici
Am si eu o problema, si m'am gandit k poate ma ajutati si imi veti citi ce scriu
Am 18 ani...relatia mea cu mama nu e asa de buna, si aici ma refer la relatia mama-fiica.nu mai sunt virgina de la varsta de 16 ani.atunci am avut un pr ;RADU cu care am stat aproape un an, (am intretinut relatii sexuale), la care ne'am despartit din cauza mea...am stat despartit de mai bine de 6 luni, intre timp eu mi'am gasit alt prieten, MIHAI, si cu asta la fel am intretinut relatii sexuale..stiu, regretul meu..:((.acu m'am despartit si de al 2 lea prieten, impacandu'ma din nou cu primul.RADU.mama nu stie de nici unu k am intretinut relatii cu ei.acu prietenul meu vrea sa'i zic mamei k nu mai sunt virgina, dar sa'i zic k am facut'o si cu MIHAI...
ptr k il iubesc ii voi zice mamei adevaru;..dar mi'e frica de reactia ei, as da orice sa ne intelegem bine, orice.
Familia mea nu e intr'o stare buna deloc, parintii mei nu se inteleg deloc, cred k tata are pe altcineva, , la fel k mama...mie mama mi'a zis k se intalneste cu un alt barbat, dar mi'a zis sa nu zic nimanui.este cu barbatul ala PAUL, de aproape 7 ani, si nimeni nu stie...si intretine relatii sexuale cu el.

.la lucru la ea, sunt 2 barbati DORIN SI GICA care o plac pe mama.o suna, deseori...intr'o zi mama s'a dus cu treaba intr'un oras, unde avea si unul dintre barbatii aia casa.DORIN.si mi'a zis k a fost si la ala acasa.pana acu de curand nu credeam k mama a intretinut relatii sexuale cu barbatul ala, dar acu sunt convinsa desi nu ma dovada...sa va spun de ce sunt eu convinsa.acu vreo 3 zile a venit acasa la noi barbatul celalalt GICA, sa vb cu mama, ptr k cum vam zis mama vb la tel ei, mai ales cu GICA, acesta tot ii zicea mamei mele k o iubeste ff mult, si k ar fi instare sa'si lase familia ptr ea si sa fuga aman2 in alta tara.in urma cu cateva zile mama i'a zis sa nu o mai sune k nu mai vrea ea, si acesta a venit la noi acasa, acasa eram doar eu cu mama.a venit la noi acasa, iar eu am stat la mine in camera...si pe ei i'am lasat sa vb.si din simpla curiozitate m'am dus langa usa camerei mamei mele sa asc ce vb ei, si spre dezamagirea mea am auzit'o pe mama vaitandu'se, adik facea sex...:(((.nu mi'a venit sa cred knd am auzit.. nu i'am zis nimik mamei din tot ce am auzit

eu o credeam tot timpul k pe o femeie "cuminte",.nu o credeam in stare de asa cv.
ink tine legatura cu toti:DORIN, GICA, PAUL.

sunt dezamagita de mama mea...:((

acu stau si ma gandesc sa'i zic k nu mai sunt virgina si k am facut'o cu doi, dar mi'e frika...de reactia ei.cum sa fac? ajutati'ma va rog.
8 comentarii
0
20-06-2009, ora 13:45
surpriza91
Nu este medic/terapeut
surpriza91
ma gandeam sa'i zic k am auzit ce a facut knd a fost GICA la noi..ma gandeam k poate asa ii va fi mai usor sa accepte k nu mai sunt virgina.
...dar.nu am niciun drept sa o judec ptr faptele ei
vrea sa stiu si parerea voastra
0
20-06-2009, ora 14:00
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
Sigur, nu ai dreptul sa o judeci dar imi inchipui ca iti vine greu sa stii ca mama ta are mai multe relatii.
Insa sa gresesti este omeneste. Incearca sa ii spui ca nu mai esti virgina. Trebuie sa accepte. Si sa te ajute ca o mama ce este. Nu trebuie sa o santajezi ca stii totul despre ea. Eu cu mama mea nu avem nici un secret. Si nu am avut niciodata dar oamenii nu seamana, firi si firi.
Tu la ginecolog ai fost la control? Este bine sa mergi dupa ce ti-ai inceput viata sexuala.
Mie mi se pare devreme la 16 ani sa ai viata sexuala, mai ales orgasmul te consuma. dar daca esti mai dezvoltata si ai simtit nevoia, asa e. ai grija sa nu ramai gravida sau sa nu iei vre-o boala.

Eu iti doresc sa ramai cu prietenul de acum, sa fii statornica cat poti, asa e bine.
P.S. eu am 33 de ani, poate aproape ca mama ta. Asa ca din tot sufletul iti doresc binele..
0
20-06-2009, ora 14:01
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
am vrut sa zic "asta e" nu "asa e"
0
20-06-2009, ora 14:05
surpriza91
Nu este medic/terapeut
surpriza91
si nu as fi capabila sa o tradez vreodata, ptr k a suferit mult din cauza tatalui meu, si merita sa fie fericita...
dar nicidata nu mi'am inkipuit asa ceva de mama mea/.
la ginecolog nu am fost, insa dupa ce ii voi zice mamei k nu mai sunt, ma voi duce.

as vrea sa ma inteleg cu mama ca si cu o prietena sa pot sa'i zic tot sa am incredere in ea.caci pana acu nu am avut, ptr k tot ce ii ziceam, sau dk ii ziceam sa ma lase la un suc nu ma lasa, am 18 ani si acu trebe sa ma rog de ea sa ma lase sa ies cu colegele mele la un suc,.la discoteca nu am fost niciodata.:(

multumesc ptr timpul acordat Miu anastasia...:*
Numai bine!
0
20-06-2009, ora 21:16
criss11
Nu este medic/terapeut
criss11
incearca sa pregatesti terenul inainte... nu-i da vestea ca o bomba... si cu siguranta... nu apela la reprosuri fata de modul in care isi gestioneaza mama ta relatiile. Nu cred ca va primi vestea cu bratele deschise. dar eu cred ca te va intelege. Vorbeste-i pe un ton calm chiar daca prima ei reactie va fi de a tipa si reprosa.
Si asa cum a zis si Miu Anastasia este important sa mergi la un ginecolog pt un control...
Multa sanatate
0
21-06-2009, ora 13:00
surpriza91
Nu este medic/terapeut
surpriza91
Multumesc!crisu1987
0
01-07-2009, ora 22:02
Lizz22
Identitate neconfirmată
Lizz22
mi s-ar parea normal sa i spui mamei ceva chair si faptul ca nu mai esti virgina pentru ca asa simti tu si nu pentru ca vrea radu te ai gandit ca poate tu il iubesti...dar el nu te-ai gandit ca poate asta e o metoda sa te faca sa ai probleme acasa doar ca sa se razbune ca ai fost si cu un alt baiat cat despre comportamentul mamei, chiar daca nu e unul foarte bun, asta nu iti da neaparat dreptul sa o judeci. din punctul meu de vedere, te ar ajuta mai mult sa ai o relatie buna, stransa cu mama ta decat sa creezi conflicte inutile.Altfel...decizia itzi apartine
0
05-07-2009, ora 22:45
surpriza91
Nu este medic/terapeut
surpriza91
va multumesc ptr sfaturi.vreau sa va zic k i-am zis mamei k nu mai sunt virgina...si nu ma asteptam sa reactioneze asa...ma refer k m-a inteles si acu nu mai exista secrete intre noi.cat despre treaba cu mama, k are mai multe relatii nu i-am zis nimik...
va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Impactul monitorizării parentale asupra comportamentelor și experiențelor adolescenților
  • O relație apropiată între copil și părinte este benefică pentru sănătatea mentală și relațiile sociale ale copilului la maturitate
  •