Rinichi Bolnav ?

30-09-2016
DaiaIra888
Nu este medic/terapeut
DaiaIra888
Buna ziua.De 8 luni incoace am o durere in partea dreapta a spatelui.Nu imi dau seama daca este rinichiul sau nu.Mentionez ca ma doare non stop, dar durerea se simte mai tare doar cand indoi spatele sau stau jos, in rest este suportabila.Am fost la medic si a tras concluzia ca am o problema cu coloana din cauza unui exercitiu fizicA trecut pe foaie scolioza parca.Mi-a prescris medicamente, iar durerea a inceput sa se amelioreze.Dupa ce am terminat tratamentul iar a inceput sa ma doara.Si de atunci stau cu durerea.Astazi am observat ca am o culoare mai rozalie, maro in urina.Nu ma ustura, dar pot zice ca urinez destul de des.Mentionez ca am si o infectie vaginala, ar putea fi din cauza asta sangele ?
1 comentarii
0
01-10-2016, ora 07:52
Dr. Rosu Corina Mariana
Nefrologie, Bacau
Dr. Rosu Corina Mariana
Urina poate contine urme de sange provenite din vagin dar este posibil sa aveti si o infectie urinara sau o alta afectiune renala care evolueaza cu hematurie-prezenta hematiilor in urina.Consultati un medic internist sau un nefrolog precum si un ginecolog si lucrati un sumar de urina si o urocultura
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea de spate după somn
  • Cum menținem sănătatea spatelui?
  • Este paracetamolul un remediu pentru durere eficient și sigur?
  • Te doare spatele? Nu este din cauza vremii!
  • Dispozitivul care te ajută să îți corectezi postura
  • Dispozitivul care poate ajuta la diminuarea durerilor de spate
  • Cauze mai puțin evidente pentru durerea de spate
  • Durere de spate - ce este important să știi
  • Fizioterapia durerii de spate - proceduri posibile și eficiența lor
  •