Rinita alergica

15-03-2017
Mihaela320
Nu este medic/terapeut
Mihaela320
Buna ziua sunt diagnosticata de 8ani cu rinita alergica, anul trecut în primăvara mi-am pierdut gustul și mirosul cam doua luni, apoi și -au revenit, am urmat tratamentul cu aeryus, clatine, spray-uri​ nazale specifice alergiilor și n-au dat randament.In toamna alergoloaga mi a recomandat sa fac investigații (la sinusuri, urechi, nas(să nu am fungi), ochi) toate analizele mi au infirmat că aș avea vreai prb.Intrebare: am auzit că există niște injecții împotriva alergiilor(nu sunt documentată), mă puteți ajuta cu info? Simptomele: nas înfundat, urechi partial înfundate, strănut(alergica la:graminee, polen, praf casa, pisica, câine, augumenti, sensibilități multiple, foarte puțin la ambrozie).Mulțumesc.
1 comentarii
1
16-03-2017, ora 21:42
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
am mai scris pe forum romedic.ro Ca..
cauza alergiilor se afla la nivelul tractului digestiv
intestine intoxicate, care NU pot sa digere anumite produse, fapt care duce la un organism intoxicat ce nu poate sa elimine nici toxinele si nici alergenii din corp
mai cititi si pe google despre Alimente Alergene
trebuie excluse complet toate din regimul alimentar si de facut cure de detoxifiere
numai asa se vindeca problema
restul este doar suprimarea simptomelor
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Produsele chimice din praful de acasă prezic apariția astmului și alergiilor la copii
  •