Sarcină ?
Bună ziua.. in luna ianuarie am întreținut relații intime neprotejate cu prietenul meu, in perioada fertilă dar cu metoda retragerii.. in luna ianuarie menstruația a venit pe 16 și a fost normala din câte îmi amintesc, după n am mai avut niciun contact sexual, in februarie a venit la timp dar fără nicio durere ceea ce e foarte ciudat pentru mine deoarece pe mine mereu mă durea burta spatele și așa, acum n-am avut absolut niciun simptom, dar ceea ce m a îngrijorat a fost faptul că a durat doar 2 zile și a fost foarte redusă cantitativ, eu care aveam menstruație câte 6 7 zile foarte abundent.. am efectuat mai multe teste de sarcină, ultimul fiind ieri, toate au ieșit negative dar cu toate ăstea nu mă pot liniști.. credeți că este posibilă o sarcină în aceste circumstanțe ? Sau testele să nu poată detecta o sarcină la 2 luni de la ultimul contact ? Aștept răspunsuri, mulțumesc..
4 comentarii
Buna ziua,
in urma comtactelor sexuale neprotejate pot rezulta sarcini. Va recomandam folosirea unei metode contraceptive pentru a evita o sarcina nedorita momentan
O zi buna,
Clinica Marie Stopes International Romania
in urma comtactelor sexuale neprotejate pot rezulta sarcini. Va recomandam folosirea unei metode contraceptive pentru a evita o sarcina nedorita momentan
O zi buna,
Clinica Marie Stopes International Romania
Dar acum pot exclude o sarcină dacă la 2 luni de la contact rezultatul testului a fost negativ ?? Și menstruație am avut doar că foarte redusă
Și încă ceva, menstruația redusă din ce cauza credeți că este ?? Eu până acum mereu am avut o menstruație foarte abundenta câte 6 7 zile acum nu înțeleg ce s a întâmplat de asta sunt îngrijorată că am văzut că poate fi o menstruație peste sarcină..
Buna ziua,
pentru raspunsuri la intrebarile dvs va recomandam sa consultati un medic specialist. Pentru fiecare persoana in parte cauzele pot fi diferite de aceea este important sa mergeti la un consult si sa discutati aceste aspecte cu medicul
O zi excelenta,
Clinica Medicala Marie Stopes International
pentru raspunsuri la intrebarile dvs va recomandam sa consultati un medic specialist. Pentru fiecare persoana in parte cauzele pot fi diferite de aceea este important sa mergeti la un consult si sa discutati aceste aspecte cu medicul
O zi excelenta,
Clinica Medicala Marie Stopes International
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 5contraceptia de urgenta e de vina?
- 2menstruatie in cantitati reduse
- 4incident!!
- 3As putea sa fiu insarcinata? sau care sunt motivele pentru care am doar asa putina menstruatie?
- 5menstruatie slaba... pot fi insarcinata?
- 4Scurgere ciudata
- 7Sa imi fac griji sau nu?
- 6Menstruatie in cantitate mai mica
- 4Menstruatie slab cantitativa, simptome de sarcina si test negativ
- 1Menstruatie maronie si putina
- 0Mi-au curs cateva picaturi de sange si am luat anticonceptionale
- 1Menstruatie puţină!
- 1exista posibilitatea unei sarcini? Ajutor va rog!!
- 1Menstruația a venit foarte puțin
- 0O fac protejat si totusi imi fac griji. Menstruatie in cantitate foarte mica.
- 0Menstruatie redusa
- 2Mestruatie in cantitate mica
- 1Menstruatia dupa primul act sexual
Mai multe informații despre: menstruatia redusa cantitativ
