As putea sa fiu insarcinata? sau care sunt motivele pentru care am doar asa putina menstruatie?
Am o nelamurire, iau anticonceptionale Yasmin de 2 luni si de cate ori imi vine menstruatia imi apare sangerarea cu o zi inainte de ultima pastila din blister si e foarte putin cantitativa, mai bine spus doar cateva picaturi si dupa ce iau si ultima pastila mai imi curge o zi si gata.As putea sa fiu insarcinata ?sau care sunt motivele pentru care am doar asa putina menstruatie?mentionez ca nu am uitat sa iau nici o pastila si am respectat si ora la care trebuia sa le iau.astept un raspuns
3 comentarii
De obicei anticonceptionalele scad atat fluxul cat si durata sangerarilor.
Buna ziua Dr. Mihnea, am si eu o intrebare, nu stiu sigur dak nu ati si raspuns la ea, nu am avut timp sa citesc tot pe acest topic, dar pentru dumneavostra cu un simplu DA sau Nu imi ajunge.
Am luat 3 luni tratament NOLICIN impreuna cu Diane 35 ( la urocultura mi-a iesit ceva infectie) apoi SOTRET sunt la 2 luna (pentru acnee- tratamentul e pentru 3 luni) cu Diane 35 este pericol de sarcina? Diane iau de 5 luni. As putea sa-mi fac un test de sarcina nu este foarte greu si sa aflu daca sunt insarcinata(am prea multe pofte in ultimul timp, si deja nu-mi prieste mancare) dar niciodata nu stiu dak efectul acestor antibiotice scade puterea dianelor.
Va multumesc
Am luat 3 luni tratament NOLICIN impreuna cu Diane 35 ( la urocultura mi-a iesit ceva infectie) apoi SOTRET sunt la 2 luna (pentru acnee- tratamentul e pentru 3 luni) cu Diane 35 este pericol de sarcina? Diane iau de 5 luni. As putea sa-mi fac un test de sarcina nu este foarte greu si sa aflu daca sunt insarcinata(am prea multe pofte in ultimul timp, si deja nu-mi prieste mancare) dar niciodata nu stiu dak efectul acestor antibiotice scade puterea dianelor.
Va multumesc
Nu, Diane nu interacţionează nici cu Nolicin, nici cu Sotret.
Pe de altă parte, tratamentul antibiotic al infecţiei urinare cu Nolicin TIMP DE TREI LUNI este neobişnuit de lung.
Pe de altă parte, tratamentul antibiotic al infecţiei urinare cu Nolicin TIMP DE TREI LUNI este neobişnuit de lung.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 1Este posibil sa fiu insarcinata?
- 3am luat pastilele de la sfarsitul tabletei
- 58sunt insarcinata? imi intarzie menstruatia...
- 3gravida?!
- 3sarcina?
- 11yasmin sau diane?
- 8poate fi sarcina extrauterina???
- 7problema grava :( pot fi insarcinata?
- 7pot ramane insarcinata?
- 5sunt foarte ingrijorata.. pot fi insarcinata?
- 2sarcina?
- 3Dereglare hormonala sau sarcina?
- 11Ce se intampla?
- 0Poate fii vorba de vreo sarcina?
- 3Sarcina sau dereglare hormonala?
- 2Exista posibilitatea sa fie vorba despre o sarcina?
- 2Pot fi insarcinata?
- 1Posibila sarcina. Simptome.
- 1E posibil ca eu să fiu însărcinată?
- 0Posibil avort spontan?
Mai multe informații despre: Administrarea contraceptivelor sunt insarcinata? menstruatia redusa cantitativ anticonceptionalele
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
