Sarcina neembrionata ?

17-01-2019
Roxana Camelia
Nu este medic/terapeut
Roxana Camelia
Buna ziua!
Am aflat ca sunt insarcina ta pe 21 decembrie ultima menstra find pe 13 noiembrie. Am fost la control ginecologic, am făcut ecorafie transvaginala și mi.a spus ca încă nu se vede nimic în uter doar corpul galben pe ovarul stang. După calculele ultimele menstra atunci trebuie sa am în jur de 4 săptămâni. La următorul control pe 24 decembrie deja embrionul era în uter. Pe data de 8 am fost la un alt control, sacul gestational era în creștere dar încă nu era formata inima ( precizez ca înca nu stiam cu exactitate câte săptămâni aveam). Azi ami fost din nou la control și la fel inima nu s.a format, acum având 6 săptămâni după măsurarea sacului. E posibil ca aceăsta sarcina sa fie una neembrionata sau trebuie sa mai aștept? Mentionez inca o data fapul ca am facut vreo 5 betahcg in dinamica, creste ca valoare dar cam incet. (60.000)Sunt destul de speriata, ne dorim acest copil enorm. Va rog sa mă ajutați cu un sfat. Multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: