Schizofrenie paranoida cod diagnostic 312

71 comentarii 1 2 3
0
09-04-2018, ora 12:02
Tiberiu.
Nu este medic/terapeut
Tiberiu.
Costy
Ca tratament fac o injectie de abilifiy mentena 400 mg
Ma simt 90 % normal...foarte normal
0
09-04-2018, ora 21:38
Costy2008
Nu este medic/terapeut
Costy2008
Pai daca te simti normal care e problema ? E f bine !!
Mai exact care a fost scopul topicului pe care l-ai deschis ?
Ce ai dorit mai concret ?
0
10-04-2018, ora 02:45
Tiberiu.
Nu este medic/terapeut
Tiberiu.
Nu cred ca pot lua certificatul de handicap...am inteles ca este o comisie care elibereaza acest certificat...problema mea e ca ma simt prea bine si nu cred ca o sa accepte cu toate ca boala o am o simt.
In rest am vrut sa impartasesc cu voi o parte din trairile mele pentru a afla cat mai multe despre ce s.a intamplat cu mine in momentele alea de psihoza, la spital nu mi s.a spus nimic decat sa.mi iau tratamentul sa fac sport si sa mananc sanatos atat.
0
10-04-2018, ora 12:07
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Daca ai internari, poti sa iei si Certificatul de handicap. Indemnizatia de handicap e acum 350 lei.
0
10-04-2018, ora 23:17
Costy2008
Nu este medic/terapeut
Costy2008
Tiberiu, pai ti s-a spus bine, sa iei tratamentul si sa faci sport si sa mananci sanatos, nu prea se implica ei, sa te intrebe ce si cum ai simtit, desi trebuia ! Mie cel putin mi se pare f interesant sa aud ce au simtit si au trait oamenii ca tine, mi se pare f interesant ce face acest creier, nu se compara cu nici un calculator.
F bine ca ai spus, am inteles de ce ai spus.

Nu conteaza ca te simti tu prea bine, si cei cu TAB se simt bine cu tratament si tot au pensie, deci nu iti face probleme.
Diagnosticul de schizo e ptr pensionare, nu conteaza aparent cum esti, fa cumva sa iei pensia aia, ai dreptul.
Daca ai internari, asa cum a spus Clara, poti sa te pensionezi, insa sa vedem cate zile de internare minim trebe sa ai, eu stiam 90 chiar daca-s nelegate, mi-a zsi psiholoaga mea prin 2005-2010, asa era regula.
Asa cum e si epilepsia, degeaba te simti bine 80 % din timp, se pensioneaza !
Ei stiu ca oricand poti sa intri in psihoza, deci asta este, e o boala destul de instabila uneori.
Doar nu te duci la comizie in criza ! E absurd, normal ca se duce omul stabilizat acolo.
0
18-07-2018, ora 16:50
Tiberiu.
Nu este medic/terapeut
Tiberiu.
Imi poate recomanda si mie cineva un psihoterapeut bun pentru o colaborare pe termen mediu din craiova sau bucuresti, la slatina nu gasesc ce trebuie.
Multumesc.
O zi buna tuturor.
0
14-08-2018, ora 00:48
Alexander29
Nu este medic/terapeut
Alexander29
Eu nu zic ca nu te ajuta psihoterapia dar in principiu paterea mea e ca nu merita. Mai bine iti gasesti un prieten cu care sa vorbesti sau cu familia. Eu am trecut o gramada de obstacole vorbind cu ei. Acuma voi stiti.
0
18-08-2018, ora 13:02
Tiberiu.
Nu este medic/terapeut
Tiberiu.
Da intr.un fel ai dreptate, oricum mersi de sfat.
0
08-10-2018, ora 01:43
Tiberiu.
Nu este medic/terapeut
Tiberiu.
Ma simt foarte bine si as vrea sa.mi iau o masina.
Ce spune legea in cazul meu?
Cod diagnistic 312
Ps
Am permis categoria B
0
08-10-2018, ora 09:15
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Vorbiti cu doctorul dv. El va cunoaste cazul.
0
08-10-2018, ora 13:50
epona
Nu este medic/terapeut
epona
Daca inca aveti permisul de conducere, teoretic, va puteti lua masina.
Adaugă un comentariu / răspuns
71 comentarii 1 2 3

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul