Schizofrenie paranoida rezistenta la tratament

12-12-2018
alinadincuta
Nu este medic/terapeut
alinadincuta
face cineva tratament complex cu xeplion de 150 si zalasta plus depakine si tritico? Am schizofrenie paranoida diagnosticata din luna aprilie 2018, de atunci am trecut pe xeplion injectie si am schimbat si late doua antipsihotice, dar tot aud voci si am o stare rea, cand sunt agitat sau sunt letargic si as dormi tot timpul.Face cineva tratament complex si in cat timp nu a mai auzit vocile
eu le aud cam in fiecare saptamana in afara de saptamana de dupa injectie.
4 comentarii
1
24-01-2019, ora 06:43
greensun
Nu este medic/terapeut
greensun
Eu am facut tratatent cu Xeplion, desi nu am auzit niciodata voci. Cat de deranjante sunt aceste, , voci"? Parerea mea e ca daca nu va determina sa faceti rau nu ar trebui sa va tratati. Am avut o multime de efecte secundare de la tratament: amenoree, ingrasare, lipsa libidoului. Incercati sa intelegeti ceea ce va face diferita, sa priviti si prin prisma spiritualitatii. Medicii abia asteapta sa dea un diagnostic si sa ne faca legume
0
24-01-2019, ora 17:20
Speranta38
Nu este medic/terapeut
Speranta38
Ar fi bine sa mergeti sa faceti si terapie la psihiatru, nu doar pastile pt a nu mai auzi voci ( Eu stiam ca este una gratuita pe luna cu trimitere de la medic fam.)
Poate e bine sa mergeti sa va rugati macar o data pe sapt.la biserica si sa va faceti o prietena cu pb asemanatoare sa mai socializati sau sa iesiti la o plimbare.
1
04-02-2019, ora 11:17
alinadincuta
Nu este medic/terapeut
alinadincuta
face cineva tratament cu leponex? este cel mai eficient, cum se spune?
1
04-02-2019, ora 17:52
Costy2008
Nu este medic/terapeut
Costy2008
Poate nu e bun tratamentul, te duci la medic, ii explici si vezi ce spune, abilify ai incercat ? Ca ala nu sedeaza, oricum discuta cu medicul, daca la cineva merge un tratament, nu inseamna ca sa mearga si la altul, deci daca zice cineva ca ii merge, e cam irelevant pentru tine.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul