Schizofrenie... Psihiatru bun?

01-11-2013
pace1984
Nu este medic/terapeut
pace1984
Sunt bolnav de schizofrenie.Urmez tratament cu leponex, abilify, rivotril, zoloft si orfiril.Am fost diagnosticat cu aceasta boala in 2007.As vrea sa consult si un alt medic.Imi puteti recomanda un psihiatru?.Despre psihiatrul meu se spune ca este foarte bun dar as vrea sa consult si un alt doctor.Poate nu sunt necesare atatea pastile si poate e mai la curent cu noutatile in domeniul psihiatriei.Sper sa scap de acest tratament sever.Din cunostintele dumneavoastra ce medic psihiatru bun as putea consulta?
3 comentarii
0
01-11-2013, ora 19:34
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
precizeaza in CE oras te intereseaza

sanatate
0
01-11-2013, ora 19:44
pace1984
Nu este medic/terapeut
pace1984
Nu conteaza orasul.Dar eu sunt din Bucuresti.Important e ca medicul sa fie bun.Sunt dispus sa merg in orice oras.
0
13-11-2013, ora 20:38
cobra5998
Nu este medic/terapeut
cobra5998
te-ai gandit sa vi la Obregia?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Exercițiile de aerobic ar putea ajuta persoanele cu schizofrenie
  • Frații persoanelor cu schizofrenie au un risc mai mare pentru același diagnostic
  • Schizofrenia
  • Mutațiile genetice care cresc riscul de schizofrenie
  • Tehnica neurologică ce îmbunătățește performanțele cognitive
  • Vitaminele din complexul B luate împreună cu tratamentul reduc simptomele schizofreniei
  • Primul test fiziologic pentru depresie și schizofrenie
  •