Scleroza amiotrofica

14-08-2009
mirela1990
Nu este medic/terapeut
mirela1990
Buna ziua. Am o cunostinta care a fost diagnosticata de curand cu scleroza amiotrofica pe partea dreapta a creierului iar acel doctor ia mai dat cam 3-4 ani. Mai are si o deviatie de sept pronuntata si sinuzita bilaterala la baza ochilor Recent a fost depistat cu staphylococcus aureus(3+)cronic si doctorul respectiv a pus diagnosticul de meticilino sensitiv. Aceasta complicatie ar putea da simptomele sclerozei amiotrofice? A facut un RMN cerebral si la coloana vertebrala si a iesit bine de aceea ma gandesc ca poate ar fi posibil sa fie o alta afectiune.
O zi buna !
5 comentarii
0
14-08-2009, ora 15:59
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Daca pe doctor il cheama Dumnezeu sau Iisus Hristos puteti sa il credeti, daca nu, uitati ce v-a spus cu privire la numarul de ani pe care domnia sa ii acorda pacientului si aveti si dreptul sa va indoiti de certidudinea diagnosticului dat.
Orice om greseste iar doctorii si mai si...
Consultati un medic homeopat cu experienta, poate cunostinta dvoastra are o boala tratabila si vindecabila pe care domnul doctor a confundat-o (se intampla f. des) sau la care el nu cunoaste alta solutie (se intampla extrem de des).
0
14-08-2009, ora 16:02
mirela1990
Nu este medic/terapeut
mirela1990
sper sa fie asa, insa nu mai stim ce sa credem
0
16-08-2009, ora 14:58
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Stimata dna Mirela, daca doriti sfatul sau ajutorul unui medic foarte competent, va rog sa o sunati pe dna doctor Tiganisteanu Constanta la 0751.030.553 si sa o rugati sa va scoata din "ceata" in care v-au bagat ceilalti. este absurd sa se puna multe diagnostice total diferite si chiar si o limita de supravietuire.
Vb lui Scarface, in afara de Bunul Dumnezeu, toti sunt supusi greselii, sunt perfect failibili, doar Dumnezeu este infailibil!

Multa sanatate si numai bine;)


Cu deosebit de multa placere si deferenta,
N I C K;)
0
17-11-2010, ora 00:47
maricosan
Nu este medic/terapeut
maricosan
Si mama mea a fost diagnosticata cu scleroza laterala amiotrofica, si intradevar speranta de viata, dupa diagnosticare este de maxim 5 ani, asa ne-a spus si noua.Am inteles ca este o boala degenerativa care nu mai poate fi decat incetinita di evolutie, dar sperantele de vindecare nu prea mai exista.Daca ar putea un medic sa ne spuna mai multe despre aceasta cumplita boala?Am citit ceva despre celule stem?
va rog din suflet sa ma ajutati cu un sfat!
0
24-02-2011, ora 20:25
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
_
http://www.romedic.ro/scleroza-laterala-amiotrofica
--------*
_

(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.