Scolioza
buna ziua
in urma unei radiografii, fiicei mele in varsta de 20 de ani i s a pus diagnosticul de Scolioza toracala cu convexitate la dreapta, apexul la t7, unghi Cobb masurat t4-t11:-17 grade.Imi puteti spune va rog cat de grav este acest lucru si care ar fi tratamentul ideal in aceasta faza??...momentan fiind la facultate, inca n am intreprins nimic in aceasta privinta
in urma unei radiografii, fiicei mele in varsta de 20 de ani i s a pus diagnosticul de Scolioza toracala cu convexitate la dreapta, apexul la t7, unghi Cobb masurat t4-t11:-17 grade.Imi puteti spune va rog cat de grav este acest lucru si care ar fi tratamentul ideal in aceasta faza??...momentan fiind la facultate, inca n am intreprins nimic in aceasta privinta
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 1Fractură de Pilon tibial deschisă de grad IIIB
- 1Menisctomie interna bilaterala
- 1Leziuni menisc grad 2, netratate
- 1Dureri toate articulatiile muschi slabiti
- 1Intrebari fisura tibie
- 6Durere denunchi, șold, glezne, rigiditate
- 9Fractura Calcaneu
- 1Fractură cominutiva calcaneu
- 2Sclerodermie difuza Scl70
- 1Durere oase, articulatii