Scolioza

14-02-2013
fan_2201
Nu este medic/terapeut
fan_2201
buna ziua
in urma unei radiografii, fiicei mele in varsta de 20 de ani i s a pus diagnosticul de Scolioza toracala cu convexitate la dreapta, apexul la t7, unghi Cobb masurat t4-t11:-17 grade.Imi puteti spune va rog cat de grav este acest lucru si care ar fi tratamentul ideal in aceasta faza??...momentan fiind la facultate, inca n am intreprins nimic in aceasta privinta
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns