Scurgere maronie la 15 săptămâni de sarcina

14-11-2021
Andreea Moise
Nu este medic/terapeut
Andreea Moise
Buna tuturor! As dori și eu să știu dacă s-a mai întâlnit cineva cu o Pb ca a mea:sunt însărcinată în 15 săptămâni, acum 14 zile au început ceva scurgeri maronii, am fost la medic, mi-a spus că am uterul contractat(de la efort, zice el)și mi-a dar niste ovule cu progesteron, le-am luat timp de 10 zile, cum am oprit tratamentul(ca l-am terminat) cum au inceput iar sa apară urme maronii, nu abundente, ci atât cât să pateze lenjeria!recunosc că nu am mai sunat medicul pt că nu am bani sa merg iar la eco(mă cheamă mereu numai la particular, chiar nu am de unde sa mai dau iar 450 de lei), dintre fete, v-ați întâlnit cu așa problema?e cineva care mă poate sfătui?îi bătea inimioara acum 14 zile și să fiu sincera eu îl simt, că îmi mai da uneori niste zvâcnituri(asta daca nu or fi mușchii și îmi joaca imaginația feste), nu am nici o durere decât de mijloc(pe care o aveam oricum și înainte să rămân gravida dar și de când am rămas), in rest mă dor doar sânii groaznic și aceste urme maronii care pătează lenjeria.Sunt îngrozită că tb sa mai aștept(la maternitate se intra foarte greu pe motiv că sunt multe cazuri de Covid in localitate și se accepta doar ceea ce f grav), tb sa aștept până iau banii sa pot suna iar medicul...:( Din voi ați mai pățit așa?menționez că mi-a descoperit la eco un fibrom dar și un chist pe un ovar...va rog doar sa nu vă dați cu părerea sau din auzite(să mă speriați mai rău), doar din fetele care au trecut prin așa ceva.mulțumesc frumos!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul