scurgeri maronii inaintea ciclului

17-05-2013
miha32
Nu este medic/terapeut
miha32
Buna ziua!Am o mare problema cu scurgerile maronii inaintea ciclului menstrual si nu numai.De 2 ani ma tot lovesc de problema asta neplacuta si nici un dr.nu mi-a spus ceva clar...Am facut controale, analize si nu mi-a gasit nimic in neregula, practic sunt resturi de la ciclul anterior..asa mi s-a spus.Am ramas gravida de 2 ori...chiar si atunci aveam acele scurgeri maro.Mentionez ca nu le am zilnic, doar inainte cu cateva zile de cm.Va rog frumos sa-mi spuneti de la ce ar putea fi si ce ar trebuii sa fac?!!Nu miroase urat, nici tratamente nu fac, de spalat slava Domnului ma spal cu gel intim dar chiar ma pune pe ganduri..am avut 2 sarcini care s-au oprit din evolutie la 8-12 sapt, chiar si atunci imi curgea acea maroneala de se saturase cei de la urgenta de mine...totul e ok.pana am pierdut sarcinile...acum vad ca tot continua sa apara...Astept un semn de la d-voastra.multumesc
3 comentarii
0
19-05-2013, ora 14:41
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Ce ai facut dintre aceste teste : RBW, HIV, triplu test sau dozare alfafetoproteina, CMV, toxoplasmoza, rubeola, hormoni tiroidieni, glicemie, testosteron, probele renale, ecografie endovaginala.?...Triplu test l-ai facut vreodata ?
0
20-05-2013, ora 08:00
miha32
Nu este medic/terapeut
miha32
mi-a dat dr. de familie trim.sa-mi fac analizele de sange si urina, nu cunosc exact in termenii medicali toate analizele dar presupun ca o mare parte din ele le-am facut.Triplu test nu am facut pt ca eram in primele saptamani de sarcina si stiti cum e.iti da de facut ce analize vor si considera ei...nu ceea ce ar trebui sa faci..am facut si eco transvaginala de cateva ori si stiu ca mi-a luat si din secretie sa vada daca e infectie ceva...practic nu mi-a gasit nimik grav...la endocrinolog am fost dar.acesta m-a tot gadilat pe la gat si...iar mi a dat analize sa fac...va spun sunt f dezamagita de cum ma tot trimite de colo colo fara a-mi spune ceva clar... sau poate ca asa o fi normal sa am scurgerile inaintea cm...o sa-mi fac si triplu test...poate aici imi va iesi un rezultat clar...
0
20-05-2013, ora 11:07
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Si eu am aceasta problema ( cel putin asa o consider eu, ginecologul considerand a fi ceva normal) de foarte multi ani, mai precis de cand am inceput sa tot am anexita cu ani in urma. Cred ca sunt cam 6 ani de cand ma confrunt cu aceste scurgeri maronii inainte de menstruatie, ginecologul spune ca totul e in regula si ca asa au multe femei inainte de menstruatie, atata timp cat sangele este maroniu, atunci sunt ramasite de la menstra trecuta. Si daca iau anticonceptionale ma confrunt cu aceste scurgeri inainte de menstra insa doar pentru o zi, doua.
Eu nu am gasit o solutie pentru problema mea, si toti medicii la care am fost mi-au spus acelasi lucru, ca e normal si ca nu e nimic in neregula cu mine. Citez " asa li se intampla unor femei".
Nu am fost trimisa niciodata sa imi fac vreo analiza, nici de catre medicul de familie, nici de catre ginecolog insa voi merge la endocrinologie pentru linistea mea, sincer si eu m-am saturat de aceste scurgeri, sunt neplacute si parca esti la menstruatie pentru 10 zile.
Sper ca experienta mea ti-e de folos si vezi ca nu esti singura cu aceasta problema, si chiar si eu primesc acelasi raspuns de la medici.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: