scurgeri maronii-negre si cu niste bucati de nu stiu ce...

17-09-2012
19marry19
Nu este medic/terapeut
19marry19
Buna seara.Am o mare problema...am avut ciclul menstrual pe data de 9.08.2012.Contact sexual pe data de 30.08.2012 protejat dar prietenul mi-a spus ca crede ca s-a rupt prezervativul.Dimineata am mers la farmacie si am luat Escapelle.Al 2-lei contact sexual pe data de 2.08.2012 si atunci s-a rupt prezervativul, si am luat a doua pastila de Escapelle.Eu aveam o rana, din cauza eliminarilor si am mers la ginecolog, m-a consultat si nu am asteptat sa-mi mai dea reteta pentru ca am o matusa care lucreaza in farmacie si am mers la ea sa vad ce poate sa-mi dea.Mi-a dat sa fac spalaturi vaginale, lumanari KETODIN, pastile FLUCONAZOL si mi-am luat si anticonceptionale Yasmin, pe care am inceput sa le beau chiar in ziua respectiva.Trebuia sa fac acest tratament timp de 10 zile.Am facut 4 zile si dupa am observat niste scurgeri maronii-negre si cu niste bucati de nustiu ce.Intrebarile mele sunt:ce poate sa fie?Cate sanse sunt ca sa fi ramas insarcinata?Nu prea am timp sa merg la un control ginecologic, asa ca va rog din suflet sa ma ajutati pana am sa merg la un control.Va multumesc.
4 comentarii
0
17-09-2012, ora 00:38
19marry19
Nu este medic/terapeut
19marry19
am nevoie de ajutor...URGENT, va rog frumos :(
0
17-09-2012, ora 08:10
louferygo
Nu este medic/terapeut
louferygo
Fa-ti timp. Daca ai astfel de scurgeri inseamna ca ori ai facut avort spontan ori este din cauza ranii. Cel mai intelept ar fi sa iei tot timpul anticonceptionale pt a evita astfel de lucruri. Sper ca esti constienta cat de rau iti fac aceste pastile Escapelle si ca nu sunt indicate decat foarte rar. Daca nu te tratezi si nu ai grija de tine vei avea mai tarziu foarte mult de suferit. Sanatatea ta trebuie sa fie pe primul loc...Si eu am patit la fel cu prezervativul, s-a rupt de 2 ori insa m-a ferit Dumnezeu de vreo sarcina. Pastila de a doua zi nu am avut curaj sa o iau, am auzit multe povesti despre ele si nu sunt sanatoase. Sper sa fie totul bine pt tine. Cel mai important este sa mergi la doctor.
0
17-09-2012, ora 09:22
19marry19
Nu este medic/terapeut
19marry19
da, trebuie sa-mi fac timp dar pana atunci as vrea niste raspunsuri...mai clare..oricum mersi
0
17-09-2012, ora 22:12
19marry19
Nu este medic/terapeut
19marry19
imi mai da careva ceva raspunsuri?va rog din suflet...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •