Se poate primi prin sarut ceva microb in gura de la cineva care a facut sex oral?

20-05-2007
Loredanna6
Nu este medic/terapeut
Loredanna6
Se poate ca o persoana sa primeasca prin sex oral sau sarut ceva microb in gura?Eu il suspectez pe prietenul meu de acum cativa ani ca m-a inselat si probabil ca a primit ceva prin sex oral sau sarut cu alta si mi-a dat si mie ceva microb pt ca mi-a aparut o inflamatie in gura de care nu pot scapa de cativa ani buni de zile.
2 comentarii
0
20-05-2007, ora 00:00
mihaela_74
Nu este medic/terapeut
mihaela_74
Este posibil ca prietenul tau sa fii luat de la alta o ciuperca, candida mai sigur si de aceea sa ai si tu acum.Mergi si fa-ti un exudat faringian si ai sa vezi daca iti ies levuri, si sfatul meu e sa-ti faci si analize pt secretii vaginale, o lama sa vezi daca ai candida.Mult succes si sanatate.
0
21-05-2007, ora 00:00
Loredanna6
Nu este medic/terapeut
Loredanna6
Multumesc de raspuns, e clar ca de la el am primit pt ca la ceva timp dupa ce m-am sarutat cu el, a doua zi mi-a aparut inflamatia respectiva.Mi-am facut exudat farigian pt candida si mi-a luat de pe limba dar cica nu au depistat nimic...La lama mi s-a depistat candida si am facut un timp tratament cu ovule.Candida din gura trece?E posibil sa afecteze cumva si glandele salivare?Sanate si numai bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sexul oral
  •