Va rog din suflet ajutati-ma! exista sarcina?

01-07-2013
SophiaIoana
Nu este medic/terapeut
SophiaIoana
I-am facut prietenului meu sex oral incluzand si mainile mai mult dar nu am atins sperma cu mana, din cate imi amintesc. Apoi am fost la baie unde am folosit o crema cu una dintre maini dar numai imi aduc aminte cu care (nu m-am spalat pe maini de la terminarea sexului oral) apoi el mi-a introdus mie degetul in vagin creendu-mi un orgasm apoi eu m-am sters cu mana la pasarica, cu mana cu care ii facusem lui sex oral, mi-am sters lichidul acela care aparuse. Nu mi-am introdus mana in vagin, doar am sters intre labii si deasupra vaginului. Chiar daca am atins penisul unde exista poate spermatozoizi sau am atins spermatozoizii si apoi m-am sters exist risc de sarcina? ultima oara menstruatia mi-a venit pe 28.mai si a tinut pana pe 2-3.iunie, luna de iunie nemaivenindu-mi de loc. este 1iulie si inca astept. exista sarcina? (doamne fereste!)
11 comentarii
0
01-07-2013, ora 09:46
SophiaIoana
Nu este medic/terapeut
SophiaIoana
Va rog mult ajutati-ma!
0
01-07-2013, ora 10:16
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Nu esti insarcinata, nu te ingrijora, e imposibil intrucat nu esti in perioada fertila si oricum nu asa ramai insarcinata. Nu te mai stresa degeaba, asteapta, menstra va veni.
Insarcinata ramai doar daca ejaculeaza in interior in perioada fertila. Tu ai fost in perioada fertila acum doua saptamani.
Se intampla ca menstruatia sa vina si la 35 de zile ori chiar mai mult daca esti mai tanara de 20 de ani.
0
01-07-2013, ora 10:20
SophiaIoana
Nu este medic/terapeut
SophiaIoana
Esti sigura? Nu vreau sa par nesimtita dar ma ingrijorez. Oricum multumesc mult pt raspuns!
0
01-07-2013, ora 10:27
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Sunt foarte sigura.
Evenimentul s-a intamplat acum cateva zile, da? Asa am inteles din ce ai scris.
E imposibil sa fii insarcinata in aceste circumstante. Nu te mai gandi, bucura-te de zilele de vacanta ca o sa iti vina. Atunci cand esti tanara menstruatia nu e la 28 de zile fix, cateodata chiar si la 35-38.
Stai linistita si sa nu iti treaca prin cap sa iei pilula de a doua zi ori alte prostii, nu ai de ce, nu ai niciun motiv.
0
01-07-2013, ora 10:35
SophiaIoana
Nu este medic/terapeut
SophiaIoana
Evenimentul s-a intamplat dupa ce mi s-a terminat ciclul din mai. Cam dupa 2-3 iunie cum am spus. Asta schimba raspunsul?
0
01-07-2013, ora 10:44
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Ok, din postul tau nu se intelegea cand s-a produs "evenimentul", ci doar ca ai avut menstruatia in mai.
Chiar si asa, eu personal nu cred a esti insarcinata, sunt sanse minime spre deloc, practic nu erai nici atunci in perioada fertila iar prietenul tau avea degetele curate. Vaginul nu este aspirator, ce ai facut tu pe-afara nu te lasa insarcinata.
Pentru linistea ta poti lua un test de sarcina de la farmacie, costa doar 10 lei.
0
01-07-2013, ora 10:47
SophiaIoana
Nu este medic/terapeut
SophiaIoana
imi este rusine sa merg, plus ca stiam ca dupa 21 de zile parca pot sa fac testul. scuze dar sunt derutata. Cert este ca nu pot fii, asa-i?
0
01-07-2013, ora 10:50
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Dupa cum am spus, sunt sanse minime spre deloc.
Testul de sarcina este relevant la minimum 14 zile de la contactul suspicios.
0
01-07-2013, ora 10:52
SophiaIoana
Nu este medic/terapeut
SophiaIoana
Dar spermatozoizii pot intra in vagin, de pe mana? Imi pare rau ca sunt stresanta!
0
01-07-2013, ora 22:51
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Spermatozoizii pot ajunge in vagin daca introduci degetele inauntru, doar atingand zona externa sunt foarte slabe sanse sa ajunga prea departe dar bine-ar fi sa eviti pe viitor si astfel de accidente, pentru linistea ta.
Daca degetele prietenului tau erau curate, atunci esti OK.
0
16-07-2013, ora 22:26
Morena7110
Nu este medic/terapeut
Morena7110
Am o ingrijorare c-am mare as spune, si as dori sa primesc un raspuns
Care este riscul unei sarcini, daca am folosit metoda coitului intrerupt, in ultima zi de menstruatie
Si alta intrebare e: poate aparea o sarcina, daca dupa asta, am mai intretinut relatii sexuale inca de 2 ori, tot prin metoda coitului intrerupt, o data c-am dupa 4-5 zile de la menstruatie si a doua oara c-am dupa 7-8 zile?
Ultima menstruatie am avuto pe 17 iunie si astazi este 16 iulie...si ma preocup enorm
Va rog mult, imi poate raspunde cineva, nustiu ce sa fac, sunt ft preocupata!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sexul oral
  •