Secreție maronie subțire cu 3 zile înaintea venirii cm
Bună ziua! Am nevoie de un sfat din partea dvs. Mă îngrijorează apariția unei secreții maronii scurte din această dimineață care a durat puțin și era vizibilă doar pe hârtia igienică după urinare. Inițial am crezut ca este vorba despre menstruație, care trebuie sa îmi vină peste 3-4 zile, pentru ca aveam și dureri ușoare de burtă. Menționez ca am avut doar contacte protejate cu prezervative Durex Extra Safe însă după un contact am observat niște pete albicioase pe jos dar când le-am atins nu erau dense și păreau a fi secreții vaginale, întrucât și la verificarea prezervativului acesta părea intact. Am făcut astăzi un test Barza care a fost negativ însă nu știu cât de sigur e având în vedere ca abia peste 3 zile ar trebui sa apară cm.
Îmi doresc să nu fie vorba despre o sarcină acum, mai ales că în urma cu 3 luni am avut și o întrerupere de sarcină (nu mi s-au putut prescrie anticoncepționale pentru ca ginecologul a descoperit un chist la sân cu conținut impur și abia peste 3 luni m-a chemat din nou la control). Aștept păreri! Mulțumesc!
Îmi doresc să nu fie vorba despre o sarcină acum, mai ales că în urma cu 3 luni am avut și o întrerupere de sarcină (nu mi s-au putut prescrie anticoncepționale pentru ca ginecologul a descoperit un chist la sân cu conținut impur și abia peste 3 luni m-a chemat din nou la control). Aștept păreri! Mulțumesc!
5 comentarii
Bună! Puteți sa încercați un test de sarcina ultrasensibil! O sa fie un rezultat mult mai relevant decât ca pe un test obișnuit!
Mulțumesc! În seara aceasta m-am confruntat cu o balonare excesivă apărută din senin, inconfortabila și zgomotoasa și cu dureri de burtă însă nu știu dacă ar putea fi menstruația sau altceva cauza.
Bună din nou! E a 3-a zi în care am aceasta secreție maronie deloc abundentă. Mâine e data la care ar trebui teoretic sa apară menstra și voi repeta testul. Dacă aveți vreo părere despre situație, aștept răspunsuri.
A venit menstra! :)
Am avut doar o zi de întârziere însă nu îmi explic secreția maronie care a durat cam 4 zile înaintea menstruației. Voi merge curând la un nou control. Mulțumesccc
Am avut doar o zi de întârziere însă nu îmi explic secreția maronie care a durat cam 4 zile înaintea menstruației. Voi merge curând la un nou control. Mulțumesccc
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 6Scurgeri vaginale colorate
- 2scurgerile vaginale, normale?
- 9Am o secretie maronie cu 3-4 zile inainte de ciclu
- 5intarziere de 20 zile... sau sarcina?
- 1Scurgere ciudata cu"pielite" maronii la 14 zile de la menstruatie
- 8Scurgeri maronii, secretie mai abundenta si miros ciudat = hpv?
- 4sex in ultima zi a perioadei fertile
- 3din ce cauza poate fi astfel de menstruatie?
- 1oare sunt insarcinata daca in loc de menstruatie am scurgeri maronii slab cantitativ?
- 7Lipsa menstrautie, scurgere maronie
- 6secretie maronie - poate fii vorba de infectie?
- 1Dupa Menstruatie
- 3Poate fii o sarcina?
- 0Scurgere maronie timp de doua saptamani iar apoi menstroatie
- 0Secretie maronie inainte de menstruatie
- 0Zona intima
- 0Avort? ajutor - scurgeri maronii
- 2Ajutați ma - 3 zile de scurgeri maronii. Este posibil sa fiu însărcinată?
- 0Bună ziua! secretie maronie si dureri la ovarul drept,
- 1Scurgere maronie
Mai multe informații despre: scurgerile vaginale maronii
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
