Senzatie de ceva in gat

17-04-2015
eduard kremer
Nu este medic/terapeut
eduard kremer
Buna ziua, ma numesc Eduard si a-si avea nevoie de un sfat daca se poate?!: am 19 ani si inca de mic am avut probleme in zona ORL in special cu gatul... in urma cu 4 ani am fost diagnosticat cu rinita vasomotorie, luand medicatia necesara la nevoie... problema este insa ca odata cu declansarea acestei rinite vasomotorii problemele cu gatul sau agravat; spre exemplu: mancarime in gat si urechi, uscaciune, usturime... gat iritat in general. Prezentandu-ma cu aceste simptome la medical orl-ist, acesta mi-a recomandat diverse tratamente care pe moment bineinteles ca au functionat dar continua sa revina... INSA CEA MAI MARE PROBLEMA A MEA INCA DIN LUNA OCTOMBRIE ESTE SENZATIA DE CEVA IN GAT IN ZONA AMIGDALELOR... este o senzatie ciudata si greu de descries deoarece nu se localizeaza doar la nivelul amigdalelor, ba chiar se muta ba in stanga ba in dreapta si tot asa. Dupa nenumarate vizite la diversi medici orl-isti din Timisoara si dupa multiple seturi de analize precum cele de alergie, nu s-a putut descoperi cauza acestei senzatie de ceva in gat. Singurul lucru pe care medical orl-ist la sugerat a fost acela ca in final sa imi scot amigdalele, insa acest lucru fiind spus pe jumatate de gura deoarece amigdalele cu toate ca cu ochiul liberi iti poti da seama ca au fost incercate de ceva infectii de-a lungul anilor nu sunt atat de marite plus ca de 5 ani incoace nu am mai suferit de puroi si altele. VA ROG FRUMOS SA IMI OFERITI UN RASPUNS SAU UN SFAT pentru ce a-r fi indicat sa fac mai departe...
1 comentarii
0
19-04-2015, ora 17:46
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Trebuie sa va vada un medic endocrinolog si sa va verifice tiroida. Analize de sange si ecografie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce îmi dreg vocea întruna?
  •