Senzatie de nod in gat

08-02-2015
buburuza0
Nu este medic/terapeut
buburuza0
Buna seara, as dori un sfat cu privire la problema pe care o am :(.De cateva zile simt un nod in gat.Precizez ca aceasta senzatie am mai avut-o acum un an cand am plecat la facultate (in alt oras mai indepartat de orasul in care m-am nascut).Acela cred ca a fost pe baza stresului/despartirii de parinti/familie/prieteni.Acum a aparut din nou.In primele zile se comporta ca un nod, acum e ca un lichid flegmatic care se mentine in gat.Nu imi curge nasul, nu sunt racita.Mentionez ca am fost si foarte foarte stresata din cauza examenelor (maini transpirate si dureri de stomac).Am avut in trecut probleme si cu tiroida, am tinut-o sub constrol iar acum 2 luni mi-am facut analizele si au iesit bine.Care ar putea fi problema acum:(? Multumesc
2 comentarii
0
09-02-2015, ora 10:27
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
initial un medic ORL.. trebuie sa vada faringele
poate fi doar de la stres ( spazme musculare) si se trateaza usor cu Valeriana 2 pe zi. mg+vit B6 1 zi
dar poate fi si o faringita iirtativa sau inflamatorie care necesita tratament ORL si regim alimentar
0
11-02-2015, ora 21:28
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Daca nu e o problema fizica, poate fi Anxietate. Cititi pe net despre Anxietate si verificati daca mai aveti si alte simptome.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce îmi dreg vocea întruna?
  •