Senzatii simptome ciudate

13-05-2013
Oana_1981
Nu este medic/terapeut
Oana_1981
- un fel de amorteala in maini+picioare, dar nu chiar amorteala, ideea e ca nu imi mai pot coordona mainile si picioarele, parca nu mai am putere sa le misc, sa apuc ceva cu mainile etc.;
- tot corpul mi se moleseste in asa fel incat simt ca ma scurg pe scaun, (ceea ce mi s-a si intamplat odata, m-au culesc colegii de pe jos, fizic parca sunt o carpa, sunt constienta insa nu imi pot coordona corpul, muschii) simt ca nu pot sta in capul oaselor;
- pulsul il simt mai rar si mai slab si simt ca trebuie sa respir voluntar pt ca altfel corpul nu o va face de la sine;
- mult frig, dar nu tremur;
- ameteala cu tensiune in cap;
- fizic imi impun sa respir voluntar pt ca simt ca, corpul meu nu va respira singur;
- mai este si un fel de apasare pe gat, mai jos de omulet acolo unde e scobitura aia.

Astea sunt senzatiile care le pot descrie clar 100%, mai sunt cateva dar sunt confuze.
Le-am simtit de 5 ori pana acum, prima oara m-am scurs fizic de pe scaun, a 3-a oara am picat in pat si ma scutura sotul pt ca nu stia ce este cu mine.

Am facut analize de sange, totul a iesi ok. Eco abdominal - totul ok.

Idei? pareri?

Multumesc anticipat.
4 comentarii
0
13-05-2013, ora 21:52
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Mergeti la un neurolog.
0
15-05-2013, ora 10:01
maria58
Nu este medic/terapeut
maria58
Si eu am aceleasi simptome după atacul cerebral. Am crezut ca sunt reactii adverse de la sermion dar se pare ca nu sunt
0
15-05-2013, ora 10:06
Oana_1981
Nu este medic/terapeut
Oana_1981
eu nu am avut atac cerebral

mi s-a spus ca poate fi anxietate si etc., o sa urmez sfatul de aici si voi merge la un control la neurologie
0
15-05-2013, ora 18:14
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ Oana_1981

Mergeti intai la neurolog ca sa exludeti orice posibilitate pe partea aceasta, apoi la psihiatru.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.