Simptome Karissa AJUTOR !!
Buna seara. Am inceput sa iau karissa la recomandarea medicului ginecolog, atat pt tratarea unui chist ovarian de 1 cm, cat si pt protectie. Sunt la a 2a pastila, luate corect din prima zi a cm. Problema.e ca la a2a pastila au inceput stari de rau: cefalee, stari de greata, si crestere usoara a TA. Anticonceptionalele sunt cauza? Daca da, cum pot combare reactiile astea? Nu sunt buna de nimic, imi vine sa vars continuu si durerile de cap sunt groaznice. Va multumesc
2 comentarii
Da. Luati o serie de ovule Propolicium care topesc chisturile. Sunt locale si nu dau efecte secundare.
Discutati cu ginecologul dumneavoastra sa le schimbati- se poate face asta pe parcursul foliei fara sa afecteze protectia contraceptiva sau sa deregleze menstra.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 2efectul anticonceptionalelor
- 6diane 35 si androcur ingrasa?
- 2ajutati-ma cu un sfat: Sa fie efectele secundare pilulei sau sunt insarcinata?
- 5pauza de 1an si 8 luni (anticonceptionale)
- 4efectele anticonceptionalelor
- 5reactii adverse yasmine
- 5am luat yasmine timp de 5 luni la ore diferite si ciclul nu se opreste
- 6E problama daca incep sa iau pilulele contraceptive din a 2a zi a menstruatiei?
- 3efectele pilulelor
- 5Boli favorizate de pilula
- 3Durere in zona inimii
- 0anticoncepționale novynette, dureri mari de cap
- 0Întrerupere anticoncepționale
- 0Cand trec efectele adverse?
- 1Stare de rau de la anticonceptionale
- 1Anticoncepționalele Belara- reacții adverse
- 4Efecte secundare
- 2Anticoncepționalele si varicele
- 0Scurgeri de la anticonceptionale
Mai multe informații despre: efectele adverse ale anticonceptionalelor
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
