Simptome Specifice Hiv

22-10-2019
Alive4you
Nu este medic/terapeut
Alive4you
Buna Numele meu este alex am 29 de ani!.. In urma cu aproximativ 9 saptamani am avut parte de o felatie(sex oral) de la o pustoaica rebela de care am inteles ca au profitat cam multi de ea printre care si un seropoztiv(insa nu e sigur).am inceput sa am unele simptome specifice virusului Hiv.. Sunt foarte speriat!!..la sfarsitul a 7 saptamani de la eveniment au inceput dureri de cap continu ai lipsa poftei de mancare, greata...apoi am inceput sa transpir pe timpul noptii, limba sia schimbat un pic culoarea a albit si o simt un pic de genul ca si cand te arzi dupa ce ai baut ceva fierbinte si asta e deja de vreo 4 zile, am simtit unele dureri la ganglioni limfatici, vizibil nu se vade ca sunt imflamati dar am ziua ii simt un pic cum ma doare, imi si amortesc mainile cand ma trezesc din somn noaptea, si am tot auzit de eruptii cutante.. Am inceput sa am cateva bubite ca si niste cosuri... Pot sa zic vreo 7 in decurs de 2 zile... Nu stiu ce sa mai cred.. :( sunt cu moralu la pamant!.. As dorii sa stiu daca sunt persoane care au avut toate simtomele specifice viruslui Hiv si totusi sunt negativi?? Si sa dovedit a fii cu totul alceva???
2 comentarii
0
22-10-2019, ora 00:33
Alive4you
Nu este medic/terapeut
Alive4you
Da si am uitat sa zic ca am avut zile in care am avut si diaree apoi mia trecut.. Dupa cateva zile iar am avut...
0
22-10-2019, ora 08:04
Dr. Artenie Claudia
Dermatovenerologie, Iasi
Dr. Artenie Claudia
Buna ziua,
Mergeti si faceti analizele acum si peste 6 luni. Simptomele nu apar atat de repede. Perioada de 9 saptamani este f scurta pentru a avea astfel de simptome. Sunteti doar stresat.
o zi buna,
dr Claudia Artenie
medic primar dermatolog
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: