Simt ca nu am aer

13-09-2020
SorinMihai7
Nu este medic/terapeut
SorinMihai7
Buna ziua! Acum 1 luna si 2 saptamani am avut o indigestie dupa care nu am mancat 3-4 zile doar cate o banana 2. M-am simtit foarte slabit iar in a 4 a seara m-am trezit peste noapte tremurand si cu calduri, iar apoi am simtit ca nu am aer. In 2-3 zile imi revenisem, cateva zile am fost normal, iar apoi a revenit senzatia asta. Am fost la 2 orl, mi-au spus ca nu am nimic si ca este atac de panica. Ambulanta de 3 ori mi-au luat saturatia la respiratie si a iesit numai 98 si 99. Si ei au spus ca este atac de panica sau anxietate. Mi s-a dat sedatif pc, extraveral, persedon si melatonina, respiram repede si simteam putin aer, pana cand intr-o dimineata nu mai simteam aer deloc si 2 zile am crezut ca o sa mor in orice clipa. Iar mi s-a luat saturatia la oxigen, cei de pe ambulanta au spus ca toate semnele vitale sunt bune, sa merg la psihiatru. Acesta mi-a dat sertralina si rivotril, le iau de 2 saptamani, ce e drept ma simt mai linistit si pot dormii noaptea, dar tot simt ca nu am aer. Este posibil sa fie alta problema, sau e doar o forma grava de anxietate avand in vede saturatia de oxigen de 99? Un sfat va rog la 20 de ani in loc sa ma bucur de viata sunt chinuit de aceasta senzatie.
1 comentarii
0
13-09-2020, ora 16:38
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Medicamentele isi fac efectul in 2-4 saptamani. Mai aveti putina rabdare.
Adaugă un comentariu / răspuns

04-09-2020, ora 14:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Masca Respiratorie KN95

Evită măștile neconforme
Masca KN95 de la Manasana a fost evaluată și testată de peste 50 de medici, poze și concluziile acestora le găsești aici.

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.