sindrom hipoanabolic - sunt foarte slaba... HELP!!

18-12-2007
ladyliz
Nu este medic/terapeut
ladyliz
buna am 25 ani 35 kg si 1.60cm. am sindrom hipoanbolic nici nu stiu ce inseamna banuiesc ca arderi rapide. help zice-ti si mie cum sa fac sa ma ingras sunt disperata.analizele endocrinologice sunt ok. va rog sa va abtineti de la comentarii de genul "mananca mai mult!!!!!".va rog sa-mi sa-mi dati retete, tratamente orice numai sa pun niste kg pe mine.
5 comentarii
0
18-12-2007, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
nu cred ca e de glumit in situatia ta!
Iti recomand sa te internezi in clinica, sa faci un tratament perfuzabil cu glucoza si vitamine.
Din produse naturiste este excelent ginsengul.mierea de albini, laptisorul de matca, oule de prepelita.
0
20-12-2007, ora 00:00
ladyliz
Nu este medic/terapeut
ladyliz
am fost la doctor. mi-a zis ca asa e metabolismul meu. sunt sanatoasa. lipsa de minerale nu am. chiar culmea vand in vedere ca am arederi rapide, asimilatie proasta.ma gandeam ca cineva cre areusit sa se ingrase avand asa metabolism. am luat miere, polen degeaba
0
04-01-2008, ora 00:00
Uana
Nu este medic/terapeut
Uana
S-ar putea sa fiu in aceeasi situatie ca si ladyliz? Am 20 de ani 32 Kg si 1.56cm. Nu am fost inca la un endocrinolog. As vrea sa ma maii ingras. Mananc mult, am pofta de mancare, dar ma satur foarte repede. Ar putea fi o hipertiroidie?
0
14-08-2008, ora 00:00
macovei vasilica claudia
Nu este medic/terapeut
macovei vasilica claudia
buna si bine v-am gasit, va scriu fiindca sunt disperata deoarece de mai bine de 8 ani slabesc continuu.Am fost la nenumarati medici endocrinologi.Am luat tot felul de medicamente dar nu a dat nici un rezultat.Am 35 ani, 1, 60m si 45 de kg. Unul dintre medici care m-a consultat mi-a dat un diagnostic, , SINDROM SHEAY'. Am facut examenul de seaua turceasca si mi-a descoperit ca glanda hipofiza de la cap nu-mi functioneaza bine.Adica este infundata.Am facut o analiza de singe la un laborator privat si anume CORTISOL iar rezultatul investigatiilor este de 240 ug/dl iar valorile normale sunt de la 5.00 pina la 25.00. VA ROG DIN SUFLET SA MA SFATUITI CE TREBUIE SA FAC.DORESC SA MENTIONEZ FAPTUL CA AM 4 COPII IAR MEDICUL ENDOCRINOLOG MI-A MAI SPUS CA TOATE ACESTEA SE TRAG DE LA ULTIMA NASTERE. AS MAI DORII SA MENTIONEZ FAPTUL CA ATUNCI CIND INGHIT MINCARE S-AU LICHIDE SIMT CA AM UN NOD IN GIT. AJUTATI-MA CU UN SFAT VA ROG MULT!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0
18-08-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Pentru a exclude o problema la esofag... va recomand sa faceti un TRANZIT ESOFAGIAN BARITAT,
o investigatie ( la radiologie) care o sa arate daca este o problema organica la esofag sau un simplu spazm muscular!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.