Sindrom obstructiv distal

28-07-2018
dorobantu viorica
Nu este medic/terapeut
dorobantu viorica
Am fost diacnosticata cu sindrom obstructiv distal, imi poate spune cineva ce tratamente, terapi are eficacitate sau la ce sa ma astept, astept raspunsrile dv multumesc
3 comentarii
0
31-05-2019, ora 22:22
Dr. Ciubotariu Bogdan-Iliuță
Pneumologie, Iași
Dr. Ciubotariu Bogdan-Iliuță
Hristos a Înviat! Sindromul obstructiv fiind în cadrul astmului sau BPOC-ului sau în cadrul cărei boli? Nu ați primit și un diagnostic de boală? Este reversibil la bronhodilatatoare sau nu? Sindromul acesta a fost diagnosticat prin spirometrie? Aștept răspunsurile dumneavoastră. Dacă mai aveți întrebări vă răspund cu drag! O seară liniștită!
0
01-06-2019, ora 20:55
dorobantu viorica
Nu este medic/terapeut
dorobantu viorica
Adevarat a inviat ! A fost diacnosticat prin spirometrie, valorile suntFVC(L)-113, FEVI(L)-106, FEVI/FVC-101, PEF(L/min)-57, FEF25(L/s)-50, FEF50(L/s), nu mi-a dat nici un tratament, mi-a zis sa iau cate un paracetamol si sirop pt eliminarea mucusului, de fapt cand am mers la medic aveam mucus de ma trezeam noaptea cu el in gat si simteam ca nu pot sa respir, de un an, la un anumit timp cand vad ca ma trezesc dimineata si incep sa tusesc si am flecme iau acc600 10 zile si ma simt mai bine, daca m-ati putea ajuta cu niste sfaturi v-ati fi recunoscatoare
0
02-06-2019, ora 20:34
Dr. Ciubotariu Bogdan-Iliuță
Pneumologie, Iași
Dr. Ciubotariu Bogdan-Iliuță
Hristos a Înviat! Îmi trebuie rezultatele în procente, acele cifre nu îmi spun nimic, am nevoie de valorile prezise și valorile obținute de dumneavoastră ca să le pot compara. Probabil obstrucția este pe căile mici, dar în mod normal dacă se asociază cu dispnee care vă creează probleme medicul ar fi trebuie să vă recomande și un tratament. Sunteți fumătoare? Nu a spus nimic de astm sau BPOC? Ce simptome aveți, descrieți cât mai pe larg. Ce alte investigații ați mai făcut? Aștept să-mi răspundeți. O seară liniștită!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.