sindrom Sheehan

10-01-2011
ema-pop
Nu este medic/terapeut
ema-pop
Buna ziua
Am 36 de ani, 1, 64 m si 45 kg.Am nascut acum 3 ani prin cezariana cu o hemoragie puternica.La 2 luni dupa nastere am inceput sa ma simt foarte rau, ameteli, oboseala si somnolenta accentuata, palpitatii, vertij uneori, stare de rau general.Analizele mi-au iesit bune, putina anemie si lipsa de calciu, am fost la ORL, oftamologie, cardiologie, ecografii abdominale, reumatolog, dar n-am avut nici un diagnostic, am facut un RMN cerebral care a iesit normal, dar eu ma simteam tot rau -tot ametita, fara putere, cu palpitatii, stari de lesin. Ieri am fost la un medic endocrinolog, venit la noi in localitate din Bucuresti si mi-a sugerat sa ma internez intr-un centru universitar pentru analize mai amanuntite.Mi-a pus urmatorul diagnostic: suspect sindrom Sheehan, sindrom anabolic marcat, cu crize de hipoglicemie, mastoza fibrochistica-am noduli la ambii sani si un chist mic la tiroida.Vreau sa stiu daca este grav si daca trebuie neaparat sa ma internez pentru investigatii, eu sunt din Baia Mare, deci ar trebui sa ma duc in Cluj. Oricum sanatatea conteaza, de 3 ani ma simt o leguma, eu care eram mereu activa si plina de energie. Multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.