somnolenta, dureri de cap periodic, oboseala...

06-07-2008
nightbird
Nu este medic/terapeut
nightbird
buna ziua. de mai mult de o saptamina sunt intr-o stare insuportabila. dorm foarte foarte mult, pot si cite 16-18 ore daca nu ma trezeste nimeni cu insistenta. chiar si cind ma trezesc simt o enorma necesitate sa ma culc. Simt de parca apasa ceva greu pe ochi si creer si ochii mi se inchid fara ca sa vreau, adorm foarte foarte repede. ma simt extenuata, desi nu am motive.Nici nu simt cum trec zilele. Ma alimentez bine si corect, nu am probleme de sanatate mari. Incerc sa ma plimb macar citeva ore pe zi, ies in oras, comunic cu multe persoane, beau cafea dar nici o activitate sau cafeaua nu ma pot trezi din starea asta. Ad vrea sa stiu daca cineva s-a mai confruntat cu asa probleme, sau daca are cineva idee despre ce ar putea cauza asa o stare.
5 comentarii
0
07-07-2008, ora 00:00
Edina
Nu este medic/terapeut
Edina
Ai avut ceva probleme sentimentale?
0
08-07-2008, ora 00:00
nightbird
Nu este medic/terapeut
nightbird
nu, nu am probleme mai mari sau mai mici ca inainte, nimic iesit din ordinar
0
15-06-2018, ora 20:45
Ankad
Nu este medic/terapeut
Ankad
Buna ce ai mai rezolvat cu starile tale ca si eu am cam aceeasi problema
0
26-06-2018, ora 00:32
Lozana
Nu este medic/terapeut
Lozana
Buna ziua!
Cafeaua de multe ori mascheaza oboseala cronica, oferind falsa impresie ca va ofera energie. Renunțați la cafea, la statul in fata calculatorului, mancati sanatos, incercati suplimente alimentare care va ofera energie ( Magnevie express, Vitamax etc ), dormiti doar 8 ore pe noapte si fixati-va un program zilnic de activitati ( de ex. Trezit la 7 dimineata, mers la serviciu, sport cel putin o ora zilnic, somn de la ora 22-23 - intr-o saptamana ar trebui sa va reglati bioritmul ).
Sanatate!
0
26-06-2018, ora 13:17
prode
Nu este medic/terapeut
prode
Poate sa fie de la multe lucruri. Ar fi bine sa iti verifici si tensiunea arteriala.
Sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

08-10-2019, ora 11:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Dă-ți imunitatea la maxim cu Jamieson!
Dă-ți imunitatea la maxim cu Jamieson!
Multi Complete de la Jamieson este un supliment pe bază de multivitamine care oferă 100% din porția zilnică a celor mai importante substanțe pentru sănătatea organismului. Scopul acestor vitamine este întărirea organismului, stimularea imunității și suplimentarea energiei. Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • 5 metode de a învinge oboseala
  • Durerea de cap după somn
  • Primul test de screening pentru depistarea oboselii cronice
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • De ce apare somnolența când suntem bolnavi?
  • Sportul și psihoterapia ameliorează oboseala pacienților cu cancer
  • Oboseala de după-amiază ar putea avea legătură cu sistemul de recompensă de la nivel cerebral
  • De ce mă simt obosit tot timpul?
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.