SOS. Durere sub coasta dreapta

14-01-2018
alica19
Nu este medic/terapeut
alica19
Buna seara. Deja de 2 ani caut cauza si raspuns la intrebarea: de ce simt intepaturi, furnicaturi si durere teribila in partea dreapta a abdomenului, sub coasta. Simt in abdomen frigeri care se avanseaza seara si noaptea.
Am facut foarte multe analize si RMN-uri care sunt curate.Eozinofilele, leucocitele si trombocitele ridicate, la care doctorii zic ca este in organism o inflamatie dar nu o gasim. Am facut multe tratamente antiparazitare dar fara nici un rezultat.deja nu mai stiu e sa fac si la cine sa apelez.
trombocite 400 (180-320)
leucocite 14.5 (4, 0-9, 0)
Ajutati-ma va rog!
3 comentarii
0
18-01-2018, ora 21:09
Utilizator_194048
Nu este medic/terapeut
Utilizator_194048
O verificare a ficatului, a rinichilor si plămânilor ați făcut?
0
30-01-2018, ora 20:54
alica19
Nu este medic/terapeut
alica19
Da, am verificat toate organele si totul pare in regula. Plus la toate cind am cite o criza, NU pot lua nici o pastila. Am fost la alergolog, am facut analize si ige e in norma.si toate celelelate sunt in norma dar de ce nu pot primi pastile nu inteleg
Chiar daca beau picaturi de valeriana, ma trezesc umflata ca nici ochii nu mi se vad.Am slabit in 2 ani 20 de kg cu toate ca maninc bine.:(
0
30-01-2018, ora 21:21
Utilizator_194048
Nu este medic/terapeut
Utilizator_194048
Mergeți la medicul d-voastră pentru o nouă analiză de sânge dar de data asta solicitați o analiza diferențială a sângelui (hemograma completa, doctorul va înțelege) și ar trebui să vă dea o trimitere la un medic hematolog. Prin această analiză se vor măsura caracteristicile globulelor albe). Sănătate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.