sotul meu are foc si mancarimi in talpi

06-02-2007
maya_ch
Nu este medic/terapeut
maya_ch
sotul meu are o problema.are foc si mancarimi in talpi, asta mai mult noaptea cand doarme, dar se scarpina foarte rau.va rog mult daca ami puteti spune cauzele si ce-mi recomandati.mentionez, nu are nici o bubita sau vreo pata sai altceva, pur si simplu are foc in talpi si ai vin niste furnicaturi si se scarpina rau.mutumesc
6 comentarii
0
06-02-2007, ora 00:00
lauritza
Nu este medic/terapeut
lauritza
Ma gandesc la vreo alergie de la sosete sau incaltari sau la ceva pe fond de stres?!
0
07-02-2007, ora 00:00
maya_ch
Nu este medic/terapeut
maya_ch
multumesc.dar as vrea sa stiu ce-mi recomandati.vreun unguent sau altceva?
0
07-02-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Cel mai frecvent, astfel de manifestari apar datorita unei infectii micotice. Trebuie facut intai un examen de specialitate la un dermatolog, pentru a se exclude micoza, iar ulterior, ar putea fi extinse investigatiile apeland la un internist sau neurolog.
0
08-03-2009, ora 15:42
georgianaa
Nu este medic/terapeut
georgianaa
imi ard talpile si mainilemi se incalzesc talpile si mainile, nu pot sa dorm ! Ce am?
0
13-06-2010, ora 18:05
rbalboa4all
Nu este medic/terapeut
rbalboa4all
buna ziua.vreau sa ma ajutati si p mine.acum 2 ani mi-au iesit niste pete p maini si pe picioare dar nu le-am dat atentie crezand ca mi-au iesit de la frig pt ca era pielea putin crapata.dar acum am zis sa merg la un dermatolog pentru ca nu mai puteam sa dorm de mancarimi ma mancau pikioarele foarte rau iar mainile delok.am fost si am facut tratament o luna dar degeaba dupaia am schimbat medicu si am fost internat si aiki dupa 7 zile mi-au disparut petele dupa maini dar dupa pikioare delok delok.pentru cei care ma pot ajuta sa ma intrebe sa spun ce tratament am luat, am facut si analize la sange si mi-au spus k sunt ok.doar in gat as av ceva un fel de streptococ dar au zis k nu e.petele in talpa sunt roz asa si un pik alb se albesc asa un pik si sunt aspre la mana si mancarimea e insuportabila la fel si intre degete ma scarpin pana imi da sangele de multe ori e ceva...ast raspuns
0
23-06-2010, ora 21:30
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Ce diagnostic aveti la externare ??
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: