Spatiu intre masele

05-10-2019
nella2019
Nu este medic/terapeut
nella2019
Buna ziua! Am o masea pombata de curand tratata endodontic, fara probleme. Dar am spatiu intre cele doua masele(gingie goala, putin neagra). Cum se poate umple spatiul avand in vedere ca ma jeneaza si se depun resturi de mancare. De cand a frezat plomba, parca este mai mare spatiul.
4 comentarii
0
06-10-2019, ora 08:29
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna dimineata,
Cand s-a pus plomba trebuia sa se faca si punctul de contact intre cele doua masele.
0
06-10-2019, ora 14:51
nella2019
Nu este medic/terapeut
nella2019
Multumesc. Medicul care m-a tratat a acoperit spatiul cu plomba, dar la frezare s-a redus iar de cateva zile am observat spatiul mai mare ca inainte, semn ca a cazut ceva, asa am impresia.Am mancat doar ceva usor in acea parte. Se poate umple spatiul daca plomba a fost pusa?
0
06-10-2019, ora 15:16
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Da, se poate completa.
0
06-10-2019, ora 15:16
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Buna ziua! uneori distructia este mare si este dificil/imposibil de modelat punctul de contact prin plomba. Se poate indica sa se acopere dintele cu coroana de acoperire. Discutati cu medicul dumneavoastra variantele.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul