Sper sa nu fie herpes genital | Forumul Medical ROmedic

Sper sa nu fie herpes genital

07-04-2009
just1boy
Nu este medic/terapeut
just1boy
Salut am 15 ani..baiat..am pe penis niste chestii asemenea herpesului genital..dar nu am nici un sinptom..nu ma doare nici dak strang..nu am nimic..doar ca se vad! Este oare herpes ? nu am avut nici un contact sexual..si nu il am de mic de la mama..poate este altceva..dativa cu parerea va rog.Multumesc anticipat
3 comentarii
0
07-04-2009, ora 13:09
just1boy
Nu este medic/terapeut
just1boy
aa da..si am uitat sa mentionez, nu am avut herpes niciodata la buze sau nush unde.
0
08-04-2009, ora 20:34
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
In herpes pielea este inflamata si leziunea este reprezentata de vezicule cu lichid.Deci ce ai tu nu este herpes. Asigura o igiena genitala buna, da-te cu Nidoflor de doua ori pe zi si foloseste chilot numai din bumbac.Eu cred ca-ti va trece.Numai bine!
0
19-02-2011, ora 20:22
claudiamm
Nu este medic/terapeut
claudiamm
buna seara ma puteti ajuta si pe mine cu interpreatarea unor rezultate?am facut pt herpes 1+2 igm ul care a iesit0, 9echivoc si la igg 0, 88..ce sa cred?accum 2 saptamani am avut niste basicute dar nu cu lichid si nici nu s au spart si nici nu s-a format vreo cruusta..cam 5 doctori cred mi au spus ca nu este herpes si ca s-ar putea sa fie o ulceratie datorata secretiei din cauza candidei..am facut toate analizele posibile si nu mi a iesit decat o candida...am folosit doar creme lomexin pt zona aceea..problema e ca ce mi a ramas este doar o fisura de la un contact care se vindeca dar si o mancarime in zona anusului..nu mai inteleg nimic.multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cele mai importante sfaturi legate de herpesul genital
  • Un nou vaccin poate preveni herpesul genital
  •