starea dupa operatie, glanda tiroida

29-03-2011
leonteana
Nu este medic/terapeut
leonteana
de 4 ani am fost operata de glanda tiroida, nodul rece am facut examenul histopatologic iar rezultatul a iesit bun apoi am urmat tratamentul cu tirozol 25 mg. timp de 6 luni, in momentul de fata iau eutirox 100mg de doua luni am efectuat analizele care sint bune dar ecografia tirodiana recent facuta mi-a iesit niste noduli in locul unde am fost operata, ce a-si putea face daca mi-au aparut acesti noduli, ce trebuie sa fac alte examene alte analize, operatii...
2 comentarii
0
08-04-2011, ora 15:25
yvonalucretia
Nu este medic/terapeut
yvonalucretia
Imi cer scuze, sunt in aceiasi situatie, sunt operata de 10 zile va rog imi puteti spune ce simptome ati avut dupa operatia de glanda tiroida, eu am vocea harsaita si noaptea respiratia este mai grea si un zgomot asemanator cu sforaitul care devine mai intens cu cat somnul este mai profund. Este cazul sa fiu nelinistita sau asa cum am gasit pe internet acestea se vor ameliora cu timpul.
Va multumesc !
Sanatate multa !
0
28-04-2018, ora 22:29
Ionela166
Nu este medic/terapeut
Ionela166
Eu sunt operata din data de 25 april, am stat doar o zi in spital dupa operatie, am avut noduli, operatia a durat doua ore, dupa ce m-am trezit din anestezie am putut vb, nu am avut deloc dureri de la operatie doar ca dupa anestezie am vomat si aveam dureri de cap.Singurul lucru este ca ma simt slabita si obosesc usor.Operatia am facut-o in Viena pt ca locuiesc aici.Dupa operatie primeam calmante dar eu nu am simtit durere de la operatie acum sunt acasa nu am nevoie de calmante doar sunt slabita
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.